Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Do Českých Budějovic již podruhé zavítá kodaňská instrumentální hvězda progresivního rocku; OBSTACLES

Do Českých Budějovic již podruhé zavítá kodaňská instrumentální hvězda progresivního rocku; OBSTACLES

tisková zpráva

autor: NAAB | 23. 01. 2011, 14:44:50 | návštěv: 764 | reakcí: 0

V úterý 25. ledna přivítá klub Velbloud v ČB již známou instrumentální dánskou čtveřici OBSTACLES, která přiveze současnou podobu progresivního rocku na nové desce DIVIDUAL (Play/Rec records). Obstacles se v ČB výborně uvedli v sprnu na Noise ?arty vol. III. Oba dva koncerty pořádá českobudějovická nezávislá agentura Noise Assault Agency Budweiss (známá spíše jako NAAB). Spolu s Obstacles vystoupí dvě v současnosti nejaktivnější kapely u labelu NAAB, a sice chebští ESAZLESA (žánr emo/screamo) a DEPAKINE CHRONO s svým math-punkem. Obě kapely pokřtí společnou nahrávku vydanou tento měsíc u NAAB jako jako číslo #89.

INFORMACE: 25.01.2010 středa / klub Velbloud / start: 20:00 / vstup: 140,- až 250,- (divák si sám může vybrat kolik zaplatí a jak moc celou akci podpoří) vícei info: http://naab.xf.cz

line-up:

Depakine Chrono (math punk - Proxima Centauri)

Esazlesa (emo screamo - Cheb)

OBSTACLES (math rock - Kodaň / Dánsko)

OBSTACLES - Kytara, basa, bicí a klávesy. Vypadá to docela obyčejně, jenže není. Nepředvídatelně náročná hudba a chytlavá jako peklo. Jejich nová deska „Dividual" je celoroční plod tvrdé práce. To, že stihli objet snad celou Evropu a do toho natočit tuto epesní desku, je celkem heroický výkon. Neustále se měnící melodie a rovnice o mnoha neznámých. Desku Dividual zmástroval Alan Douches, který dělal třeba i Dillinger Escape Plan. No zvát lidi na takovouto kapelu pomocí nějakého sebehoršího textu podle mě nemá cenu. Buď se ti to líbí, nebo ne, v obou případech to ale nechápeš a to je to krásný! Takže, obujte tretry, vezměte si sportovní úbor a hurá na zdolávání překážek.
http://www.obstacles.dk

ESAZLESA - Zde už by opravdu jakékoli další sebehorší texty postrádali smysl. Kapela, která se na internetu prezentuje pouze černobílými fotografiemi krajin a zátiší, nikdy však žádných obličejů nebo snad dokonce i celých postav členů kapely, jak je tomu většinou zvykem. Hlavní důraz je kladen na atmosféru. Odosobněný přístup, tvrdá, melancholická, někdy až velice smutná hudba. Krátké a vystižné české texty. Dohromady je to silně působivé chebské post screamo.
http://bandzone.cz/esazlesa

DEPAKINE CHRONO mají strach z opakování. Byť jsou to řešitelé rovnic, příkladů a počítacích úloh, opakování se bojí jako čert kříže. Proto raději vsadí na novou kartu. Od jejich setu můžete čekat opět zase jiný set než minule.
http://bandzone.cz/depakinechrono

SPLIT NAAB#89 - ESAZLESA nyní patří pod vydavatelská křídla NAAB a učí nás, co to vlastně znamená. Jsou hodně aktivní kapelou. A to je dobře. Tak došlo i k tomu, že se Esazlesa domluvili s DEPAKINE CHRONO, že by mohli natočit - jak se to tak v běžných vydavatelstvích dělá - společnou split nahrávku. Esazlesa natočily v Jámoru u Ondřeje Ježka songy Papírová Pouta a Němý Chlapec. Depakine Chrono pak u kamaráda Míry ze Suffer v příznačně pojmenovaném studiu Kamarád taky dvě věci; Kos Her Hit Ler a 500mg. V formě mini CD-R vydalo NAAB jako nahrávku #89. Esazlesa jelikož jsou aktivnější, jak už jsme zmínili vydávají své dva nahrané songy samostatně také na 7" vinylu. Vše bude od 25.1. k dostání v našem distru. Další info zde v našem katalogu.

A ještě minitour DEPAKINEZLESA u příležitosti vydání splitu:

25.01.2011 - České Budějovice / klub Velbloud

27.01.2011 - Olomouc / galerie U Mloka

28.01.2011 - Rožnov pod Radhošťěm / klub Vrah

29.01.2011 - Nový Jičín / GalerkaSouvisející články

esazlesa - vyhlídky a konce

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek