Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Divnej mix Stooges s Pixies hranej skoro s hardcoreovým drivem: T Y V E K (US) na Sedmičce

Divnej mix Stooges s Pixies hranej skoro s hardcoreovým drivem: T Y V E K (US) na Sedmičce

tisková zpráva

autor: AM180 & Goldmine present | 8. 02. 2011, 19:36:31 | návštěv: 808 | reakcí: 0

AM180 & Goldmine present

T Y V E K (US Detroit, In The Red/Siltbreeze/Sub Pop)
http://www.myspace.com/tyvekmusic

...+ AERIAL (SWE, Nomethod Recs/Tangled Up!)
http://www.myspace.com/aerialmusicSpokojená hrstka diváků v žižkovským Finalu měla možnost na sklonku loňskýho roku zažít živelnou smršť v podání portlandský vlčí smečky EAT SKULL, na strahovskou Sedmičku v polovině února dorazí jejich parťáci z Detroitu - kapela TYVEK. Se svojí druhou deskou „Nothing Fits" (label In The Red) se parta kolem kytaristy se šprtskou vizáží Kevina Boyera pomazlila a našetřila na studio, nejde už o tak zaprášený lo-fi jako v případě jejich debutu na Siltbreeze. Pořád je to ale ukázkovej garážovej rock´n´roll, kterej zní jako divnej mix Stooges s Pixies hranej skoro s hardcoreovým drivem. Většina skladeb má kolem dvou minut, vykřičenej refrén a je hnaná dopředu zběsilou protopunkovou rytmikou (mimochodem, k poznávacím znamením Tyvek patří, že jejich bubeník za svym nástrojem obvykle stojí...). Ač většina textů není nijak skotačivá, spíš dost skeptická a naštvaná, z celýho podání Tyvek je patrnej značnej nadhled. Už to, že se pojmenovali podle speciální krycí fólie na střechy, díky čemuž museli pod hrozbama jejího výrobce několikrát změnit název, aby se aktuálně zas vrátili k názvu původnímu, mluví za vše. Kolotočem prošla i personální sestava, která se teď ustálila na čtveřici s Boyerem v čele.

Před Tyvek zahrajou švédští AERIAL. Jsou ze švédského Sandvikenu a hrajou kytarovej indie/post rock. Dali se dohromady před pěti lety, kdy čtyři ze současných pěti členů studovali na škole umění, hudbu a film. Na labelu Nomethod Records vydali zatím tři desky a především poslední dvě jsou pěkný (The Sentinel - 2007, Put It This Way In Headlines - 2009). Z jejich zvuku je zřejmý, že kluci mají evidentně rádi devadesátkový kytarovky jako Pavement, Yo La Tengo nebo My Bloody Valentine. Je to na jejich deskách hodně slyšet. V současnosti tvoří kapelu Sebastian Arnström (zpěv, kytara), Victor Claeson (kytara, programování), Joakim Westlund (basa), Markus Johansson (bicí), Niklas Wennerstrand (klávesy, kytara, zpěv).

Videa:
http://www.youtube.com/watch?v=rAb-lWy3DGY
http://www.youtube.com/watch?v=S2nG4enFiM4
http://www.youtube.com/watch?v=lm15BfD54gY

Live:
http://www.youtube.com/watch?v=0buZA-pINik

vstup: přes rezervace za 200,- (tickets@am180 nebo web Sedmičky)

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek