Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Kytarový pokušitel CAM DEAS (uk) v K4

Kytarový pokušitel CAM DEAS (uk) v K4

tisková zpráva

autor: Letmo | 11. 02. 2011, 23:03:44 | návštěv: 716 | reakcí: 0

CAM DEAS (uk) + CORE OF THE COALMAN (us) + DANIEL MEIER (cz)

20.2.2011: K4 (Celetná 20, Praha 1)

 

Mladý Angličan Cameron Deas nepatří zatím mezi příliš známá jména, ovšem jeho nahrávky vzbuzují přesně opačný dojem. Cokoliv totiž tento hráč na 12strunnou kytaru, jenž se rozhodně neštítí ani občasné elektronické manipulace nebo přebuzených vazeb, zatím vydal, snese srovnání s jakoukoliv personou obdobně orientované hudby. To znamená vše od harmonických kaskád připomínajících Jamese Blackshawa (např. My Guitar Is Alive And It's Singing) až po autistické útoky na kytaru po vzoru Dereka Baileyho (album Blind Chance).

A mezitím nalezneme počiny jako Five Bells, co se hlásí spíš k tradici novodobého psychedelického noisu, jiné upomenou blízkovýchodní rágy a kytaru byste zaměnili spíš za sitár. Podium sdílel třeba s Ignatzem, Jackem Rosem, Head Of Wantastiquet, Shackletonem, Diane Cluck, Hunter Gracchus, Burial Hex, Pocahaunted, Sindre Bjergou... výčet může dlouho pokračovat.

www.presenttimeexercises.com

www.myspace.com/camdeasmusic

http://soundcloud.com/camdeas

Core Of The Coalman jako alter ego Američana Jorge Boehringera je i přes jeho dlouhodobý pobyt v Praze stále spíš pojem známější v zahraničí. Všestranný hudebník, skladatel a zvukový designer, který nejčastěji používá violu a elektroniku, připravuje nový materiál a čekat lze cokoliv od písniček až po abstraktní zvukové plochy. Mohli jsme ho tu v poslední době vidět živě třeba před Grouper, Lucky Dragons nebo L'Ocelle Mare.

www.myspace.com/coreoggthecoalman

V Německu narozený Daniel Meier prozkoumává jako houslový improvizátor svůj nástroj (s pauzami) už léta a přestože se zajímá o hraniční možnosti tvorby, jeho hra je silně muzikální. Koncertuje sporadicky, ale několikrát vystupoval (nejen v Praze) s Paulem Metzgerem.

www.meier.cz

Koncert proběhne ve neděliu 20.2.2011 od 20:00 ve studentském klubu K4 (Celetná 20, Praha 1 - vchod z průchodu FFUK). Vstup: 150,- pouze na místě.

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek