Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Sperm Festival se vrací do MeetFactory

Sperm Festival se vrací do MeetFactory

tisková zpráva

autor: Eva Malá | 15. 03. 2011, 20:09:55 | návštěv: 648 | reakcí: 0

Pátý ročník Sperm Festivalu se uskuteční od pátku 22. do neděle 24. dubna 2011 v pražské MeetFactory. Letošní podtitul "Překračování stínu" odkazuje  na umělcovo překračování hranic hudebního a uměleckého žánru (a/v performance, remix) nebo překročení stínu hudebního průmyslu, ale reflektuje i doposud nesmělé a vesměs neúspěšné snahy české hudební komunity překročit svůj stín a vybojovat si místo na evropské/světové scéně v kontrastu s hudebníky okolních post-komunistických zemí.

Tak jako v předešlých ročnících, drtivá většina umělců si na festivalu odbude svojí domácí koncertní premiéru.  Mezi prvními oznámenými umělci jsou australští elektro popoví Architecture in Helsinki, ceněný britský vizionář a DJ James Holden, holandský dubstepový matador Martyn, Švýcarka Kate Wax s kapelou nebo tříčlenný německý projekt Brandt Brauer Frick, který novátorským způsobem spájí prvky orchestrální akustické kompozice s minimal technem. Vizuální program zastoupí například domácí Forma s ozvučováním klasického němého filmu Gustava Machatého Erotikon, z Turecka přijedou představit svůj přístup k tvorbě vizualizací Candas Sisman a Denis Radev a to jak v audiovizuální performance, tak přednáškou.

Pátek 22. dubna
Architecture in Helsinki (AUS)
Candas Sisman + Denis Radev (TUR)
Forma + Erotikon (CZ)
a další

Sobota 23. dubna
James Holden (UK)
Brandt Brauer Frick (DE)
Kate Wax (CH)
Martyn (NL/US)
Jahtari presents: Soom T & Disrupt (UK/DE)
Freude Am Tanzen showcase
Napszyklat (PL)
Ink Midget & Pjoni (SK)
Stroon (SK)
a další

Neděle 24. dubna
Easterndaze showcase
Ableton workshops
Red Bull Music Academy Session
promítání, atd.

Více informací o aktuálním ročníku festivalu od středy 9. března na www.sperm.cz

Sperm Festival pořádá občanské sdružení Fórum kulturní diverzity
mladých za podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR,
Česko-německého fondu budoucnosti, Nadace Vodafone a Goethe-Institutu.
Hlavním mediálním partnerem je Radio 1.
Dalšími partnery jsou: MeetFactory, Bio Oko, Red Bull Music Academy, BU2R, Becherovka Lemond, Suprodesign, Gastrosperm, Metropolis, Radio Wave a poslouchej.net


Související články

Napszyklat - Brudne zwierzaki

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek