Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Druhé číslo feministického magazínu FEMA

Druhé číslo feministického magazínu FEMA

tisková zpráva

autor: Nesehnutí | 15. 03. 2011, 20:15:01 | návštěv: 926 | reakcí: 0

Dovolujeme si vás oslovit s nabídkou druhého čísla feministického magazínu FEMA. Tentokrát je čtvrtletník věnovaný sportu. "Sportovní rubrika novin bývá obvykle vnímána jako „mužská záležitost". Druhým číslem FEMY chceme ukázat, že sport patří také ženám, že genderové hledisko nám může pomoci uvažovat o sportu kriticky a že ačkoli je sport institucí se silně patriarchálním pozadím, lze skrze něj prosazovat i feministickou agendu a využít ho k rozrušování genderových hranic a pojmenování důležitých společenských témat. Pokud je právě sportovní rubrika to, co čtete v novinách nejdříve, doufáme, že vás toto číslo vyloženě potěší. Pokud se sportovním rubrikám v médiích cíleně vyhýbáte, doufáme, že FEMA vás přesvědčí, že i téma sportu může být intelektuálně feministicky stimulující," říká redaktorka FEMY Lucie Jarkovská.

Z obsahu:

Jen si tak trošku čutnout (Jitka Svobodová)

Jsou ženštiny pobíhající po hřišti plodem toho potrhlého feminismu, který dělá z ženských chlapy a z chlapů ženský? Možná překvapí, že obě kopané, jak mužská, tak ženská, zkrátka ta moderní, jak je známe dnes, se narodily takřka současně v druhé polovině 19. století. Ne starší bratříček a mladší sestřička, jak se to často
slýchává i říká, ale dvojčátka. (...)„Znáte ten pocit mít míč na kopačce a vítr v zádech? Tu radost po vstřeleném gólu? Ne? A co děláte dneska odpoledne?(...)"

Fight girls (Jiří Mudrák)

Gina Carano je profesí psycholožka, vzhledem modelka a na první pohled působí jako zosobnění tradiční ženskosti. Až na to, že miluje thajský box, je pyšná na své modřiny, cítí se skvěle, když někoho knokautuje, a jejím snem je živit se tím, že mlátí lidi do obličeje. Carano je v současnosti jednou z nejpopulárnějších
představitelek tzv. mixed martial arts (MMA), někdy označovaných jako „zápasy bez pravidel." A tradiční je asi jako identita transgenderové socioložky Judith Jacka Halberstram. (...)

Holky v kotli (Marta Harasimowitcz)


Vždycky když někoho slyším nadávat na fotbal jakožto na nechutnou samčí zálibu, mimovolně si vzpomenu na hodiny strávené na stadionech i na všechny své kamarádky, které stejně jako já vášnivě sledují zápasy. (...) No jo, občas jsme za podivínky. Někdy navíc i za jakési agentky patriarchátu. (...)

...a mnoho dalšího...

Kde můžete FEMU koupit:

Základním prodejním místem v Brně je kancelář NESEHNUTÍ (tř. Kpt. Jaroše 31), v Praze je to Gender Studies (Gorazdova 20). V Brně časopisy seženete i v knihkupectví Fakulty sociálních studií MU (Joštova 10), obchodech LoveMusic (Pekařská 17) a Brána k dětem (Josefská 1). Brána k dětem časopisy prodává i ve své pražské prodejně (Náplavní 11). Na Slovensku je možno FEMU koupit v bratislavské kanceláři ASPEKTu (Mýtna 38) nebo si FEMU nechte poslat objednání na http://feministky.sk/objednajte-si-femu.

Hledáme další distributor(k)y a distribuční místa.


Rádi vám FEMU kamkoliv pošleme, kontaktujte nás. (cena 1 čísla vč. poštovného: 63 Kč)

Předplaťte si feministický magazín FEMA


Získejte pravidelnou dávku feministické energie. Podpořte nás, a staňte se tak částí základny vznikající aktivity s ambicí stát se stálicí.
Předplatné na rok 2011 (4 čísla/březen, červen, září, prosinec/ vč. poštovného):
Česká republika - 220 Kč, Slovenská republika - 10,4 EUR, zahraničí mimo SR - 22 EUR.
Kontaktujte nás, vysvětlíme vám, jak postupovat.

Kontakt:
e-mail: fema@gendernora.cz (Kateřina Plesková, GIC Nora - šéfredaktorka)
distribuce: fema.distribuce @gendernora.cz (Daniela Jungová - distributorka)
http://www.femamagazin.wordpress.com
Můžete se k nám připojit na Facebooku (FEMA - feministický magazín).

Čtvrtletní feministický magazín FEMA vydává Genderové informační centrum NORA, o.p.s. ve spolupráci s ženskoprávním programe o. s. NESEHNUTÍ.
Časopis je neziskovou a převážně dobrovolnickou aktivitou osob aktivně působících v českém feministickém prostoru. První dvě čísla vyšla s finanční podporou Slovensko-českého ženského fondu.

V tuto chvíli připravujeme číslo třetí, jehož tématem bude: Ženy - muži - krize - peníze.

Přejeme příjemné počtení!


Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek