Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Lunchmeat festival: vytvořit z Prahy jedno z center audiovizuálního umění

Lunchmeat festival: vytvořit z Prahy jedno z center audiovizuálního umění

tisková zpráva

autor: Petr Bořuta | 15. 03. 2011, 23:23:22 | návštěv: 668 | reakcí: 0

Březen bude stejně jako v minulém roce ve znamení vizuálního umění a elektronické muziky. V pražských prostorech MeetFactory, Bio Oko a Superstudio Bubenská se v období 18.-20.3. odehraje druhý ročník festivalu Lunchmeat. Headlinery z řad hudebníků jsou Luke Abbott (Border Community), Teebs (Brainfeeder) a King Cannibal (Ninja Tune), z vizualistů pak španělská skupina NiñoViejo či tvůrce VJského softwaru Modul8, Boris Edelstein.

Lunchmeat se vždy snažil především přivážet nejčerstvější jména, která se právě na alternativní hudební a vizuální scéně vyloupla a ani letošní ročník festivalu nebude výjimkou. „Nemusí jít o nejznámější hvězdy, na tom si ani nezakládáme. Důležitá je pro nás kvalita. Je jasné, že se zaměřujeme především na mladé žhavé talenty, zkušenějším umělcům se ale nijak nevyhýbáme. Letos k nám na festival přijede francouzská vizualistka, která se na scéně pohybuje přes čtyřicet let," řekl ředitel festivalu Jakub Pešek.

Druhý ročník festivalu se odehraje hned na třech specifických místech. V prostorách kina Bio Oko proběhnou v první den festivalu, v pátek 18. 3., přednášky a tři audiovizuální vystoupení. Praxe rezidenčních pobytů významných umělců se osvědčila už minulý rok, kdy do Česka dorazil Romain Tardy alias Aalto. Proto se letos uskuteční hned dva pobyty. První z nich je určen právě pro holešovický biograf. Boris Edelstein a Steve Buchanan během 14 dnů před festivalem vytvoří speciální site-specific show. Boris Edelstein je krom své role vizualisty znám i jako zakladatel významného evropského festivalu Mapping a tvůrce jednoho z nejpoužívanějších VJských programů, jenž nese jméno Modul 8. Steve Buchanan je zase proslulý svým neortodoxním přístupem na poli experimentální muziky.

Druhý rezidenční program proběhne v MeetFactory. Celý prostor smíchovského klubu bude upraven podle návrhu španělské umělecké skupiny NiñoViejo, která připraví i speciální vizuální show, jež si pohraje právě s vytvořeným designem prostoru, především pak se samotným pódiem.

Právě v MeetFactory se odehraje stěžejní část festivalu. V sobotu 19. 3. se zde ve společných setech představí vycházející hvězdy elektronické muziky a přední vizualisti. Zmínění NiñoViejo vystoupí po boku Luka Abbotta. Mladý anglický producent je kritiky oceňován pro originální kombinaci krautrocku, drone, techna a ambientu. Na festival dorazí také zástupce respektovaného labelu Ninja Tune, producent King Cannibal, jehož temné hudební vize obohatí svou melancholickou animací Akuzatif, turecký umělec žijící v Praze. Především v mezích glitch-hopu se pak pohybuje Rudi Zygadlo a také dvojice Turnsteak. Tu doplní francouzský performer skrývající se za přezdívkou ODLM, jenž odprezentuje abstraktní projekci do vymapovaného prostoru. Teebs představí své minimalistické pojetí instrumentálního hip-hopu po boku dvojice Frances Sanders a Dima Borzin, kteří dokonale zvládají tzv. livedrawing.

Snaha o co nejpřesvědčivější organické propojení hudby a vizuální složky u kolektivu Lunchmeat přetrvává. Ambice jsou nemalé: vytvořit z Prahy jedno z evropských center audiovizuálního umění.

Bližší informace o programu najdete na webu festivalu. Pokud máte jakýkoliv dotaz, neváhejte nás kontaktovat (vizte výše).

WWW:
www.lunchmeat.cz/festival/

Datum:
18-20.3.2011

Místa konání:
Meetfactory, Bio Oko, Bubenská 1

Umělci:
Teebs, Luke Abbott, NiñoViejo, Rudi Zygadlo, King Cannibal, Frances Sanders + Dima Borzin, Johannes Timpernagel, Turnsteak, Akuzatif, ODLM, Boris Edelstein, Steve Buchanan, Nohista, Skyence

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek