Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Architecture in Helsinki vydávají desku a míří na Prahu!

Architecture in Helsinki vydávají desku a míří na Prahu!

tisková zpráva

autor: Sperm | 7. 04. 2011, 18:45:15 | návštěv: 699 | reakcí: 0

Příští týden vydává australský indie-popový spolek Architecture in Helsinki po dlouhých čtyřech letech svojí čtvrtou řadovou desku "Moment Bends". V rámci následného turné se premiérově představí také v Praze - stane se tak o velikonočním pátku, 22. dubna v MeetFactory na letošním Sperm Festivalu.

„Nejlepší osmičlenný hippie umělecký kolektiv, jaký kdy Austrálie vyprodukovala", napsal o Architecture in Helsinki vlivný internetový portál Pitchfork a měl dozajista pravdu, nebýt toho, že počet členů skupiny se od té doby ustálil na pětce. Modernistický pop od hudebně talentovaných protinožců, kteří se nebojí do svých rozverně nasládlých skladeb zařadit zvonkohru, klarinet, trombón a další na popový outfit nezvyklé nástroje. Do povědomí hudebních novinářů a rychle rostoucí fanouškovské základny se dostali druhou deskou "In Case We Die" (2005), za kterou posbírali výborné ohlasy a hned několik australských hudebních cen ARIA. Následovala nahrávka "Places Like This" (2007) s hity jako "Heart it Races" nebo "Hold Music". Poté se kapela odmlčela až na drobné výjimky, jako např. nahrání vlastní verze skladby Need You Now od spřízněných australanů Cut Copy.

Letos se s velkou parádou vrací - víc přímočará deska "Moment Bends" vychází 11. dubna, jako lákadlo z ní skupina vypustila první singl a videoklip "Contact High". Ihned po vydání vyráží kapela na světové turné, během něj se v české premiéře zastaví také v Praze - v pátek 22. dubna ve smíchovské MeetFactory v rámci pátého ročníku Sperm Festivalu.

www.architectureinhelsinki.com
www.youtube.com/watch?v=IxjcszKEcHE
www.sperm.cz

-----

Další informace k Architecture in Helsinki nebo Sperm Festivalu:
Eva Malá
eva@sperm.cz
775 186 860


Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek