Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Hyperproduktivní atmosférici Nadja (CA) a věčně zlobiví Italové OVO (ITA) v Chapeau Rouge

Hyperproduktivní atmosférici Nadja (CA) a věčně zlobiví Italové OVO (ITA) v Chapeau Rouge

tisková zpráva

autor: KLaNGundKRaCH | 7. 04. 2011, 18:50:18 | návštěv: 857 | reakcí: 0

NADJA (CA), OVO (IT), GALENA (US) v Chapeau Rouge

19. dubna se v Praze už poněkolikáté a tentokrát společně ukážou dvě osudové hudební dvojice: hyperproduktivní atmosférici Nadja a věčně zlobiví Italové OVO. Těžko říct, jestli společných rysů je víc nebo míň, kombinace jejich setů ale rozhodně dává smysl a slibuje jednu z událostí tohohle jara.

Původně kanadské, dnes v Berlíně usídlené duo Aidan Baker a Leah Buckareff alias NADJA jsou už na scéně dobře zabydlení, spolu vystupují přibližně od roku 2005, kdy studiového kutila Aidana vytáhla k živému hraní pod hlavičkou Nadja právě Leah. Společně se taky vydali cestou zajímavých rekonstrukcí Aidanovy minulosti, ať už to byl návrat k původně sólovému debutu Touched (2003) v roce 2008, anebo deska coverů When I See The Sun AlwaysShines On Tv (2009), na níž se rozplétání kořenů pohybuje od My Bloody Valentine, přes Swans a Slayer po Cure. Vyprodukovali celou řadu desek, splitů a kolaborací, z nichž je namístě připomenout i loňskou desku právě s OVO The Life & Death of a Wasp, a během let si co se týče hudebního výrazu udržují obdivuhodně konzistentní tvář. Nadja jsou neopakovatelní při práci s atmosférou, tiché ambientní pasáže střídají mohutné hlukové stěny na pomezí metalu a shoegaze, které kontrastují s jejich skromně introvertním projevem na pódiu.
www.myspace.com/najdaluv

Také OVO se do Čech vracejí už celkem počtvrté. Od posledního koncertu v roce 2008 tenhle vyzývavý pár vydal už druhou desku pro Load Records s názvem Crocevia a dál rozvíjí aktivity na vlastním labelu Bar La Muerte - Stefania Padretti především v sólovém projektu ?aloS, s nímž vydala v roce 2009 desku Ricamatrici (zvuk dělal Giuseppe Ielasi) a loni na podzim desetipalec Yomi - L'OscuraTerra Dei Morti. OVO samotní pak s Nadjou završili plodné období různých vazeb včetně remixové desky z rukou Daniele Brusaschetta (vyšla na BlossomingNoise) a tesně před turné jim vychází vinyl Cor Cordium na Supernatural Cat. Dál se vyhýbají nálepkám noise, metal, doom, punk, i rock'n'roll, a nepřestávají nebýt free, avant nebo impro. V pomalém dávení žánrů stejně jako v pohybu mezi diváky se přitom zastavují a tuhnou v brutálních pózách: romantický sludge, kde místo houslí uslyšíte drhnutí dredů a místo tepu srdce ucítíte v břiše zdvojený tlukot basového bubnu a subwooferu.
http://www.myspace.com/ovobarlamuerte

Společně s Nadjou jede jarní turné projekt Galena, za nímž se skrývá oaklandský výtvarný umělec a hudebník Billy Sprague. V jeho tvorbě se setkávají sny a psychedelická imaginace s tlumenou estetikou analogových nástrojů a automatů, na kontě má zatím především výstavy, malby, kresby a práci pro různá média: ziny, knižní grafiku, ale také sérii originálně pojatých obalů vinylů a kazet. Na kazetě vydal po pětiletém odmlčení ceněnou nahrávku Grave News ForYou (2010), která krátce po rozebrání vychází znovu na CD a LP (též na Sanity Muffin) a bude společně s čerstvou kolaborací s Nadja pod názvem Konstruktion k sehnání i v pražském Chapeau Rouge.

http://myspace.com/galenaoaks

---------------------------------------------------------------------------------

19. 4. Praha, Chapeau Rouge, 19:30

Vstupenky: 200 Kč, rezervace tickets@am180.org

www.am180.org, www.klangundkrach.net



Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek