Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Italská indierocková úderka AIM se vrací do Čech

Italská indierocková úderka AIM se vrací do Čech

tisková zpráva

autor: Milan Lipavský | 11. 04. 2011, 19:01:23 | návštěv: 839 | reakcí: 0

České miniturné AIM

Italská indierocková úderka AIM se vrací do Čech, aby zde odehrála jarní miniturné u příležitosti vydání nového alba We Are Sailing.

pátek 22.4.2011 - Praha, K4  + Djevara + The Andy K Show + Absurd Error
sabota 23.4.2011 - Brno, burningBEATS pARTy
neděle 24.4.2011 - Tábor, Orion club
pondělí 25.4.2011 - Praha, Bunkr Parukářka


AIM založili v roce 2003 Marco Fiorello a bratři Luca, Marco a Matteo Camisascovi. Záhy vyšlo jejich debutové album Limit of sight, připomínající to nejlepší od At the Drive In, Brand-New, Thursday či Funeral For A Friend. V roce 2006 kapelu opustil zpěvák Luca, jehož za mikrofonem nahradil kytarista Marco Fiorello. Melancholická deska Spirits of Your Tide, alespoň zdánlivě ovlivněná hudbou kapel Radiohead nebo Sigur Rós, potom kapelu přenáší kamsi na pomezí post-rocku, shoegaze, ale i sympatického indie-popu. Aktuální album We Are Sailing, které kapela bude na tomto miniturné propagovat, právě vychází.

Kapela AIM má za sebou 8letou kariéru a stovky koncertů. Semknutá trojice živelných rockerů staví své renomé právě na nespoutané pódiové show. Jejich hudba spojuje sofistikovanou kompozici se zkresleným zvukem elektrické kytary, atmosférické plochy a temné až strojové bicí. Česká republika má pro ně zvláštní význam, protože zde předvedli některá ze svých legendárních vystoupení jako na Colours of Ostrava, kdy předskakovali Gogol Bordello.

První pražské vystoupení v klubu K4 v Celetné bude jistě mimořádnou událostí, s AIM zde totiž vystoupí neméně živelná partička Djevara z Londýna (http://djevara.com). Jako support se představí Absurd Error z Kutné Hory a svým excentrickým setem večírek rozjede The Andy K Show - one man projekt, taktéž z Londýna.

Miniturné se uzavře zase v Praze - v Bunkru Parukářka.


Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek