Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Novátorský přístup k black metalu?  ALUK TODOLO (fr) + MENACE RUINE (ca) v Celetné

Novátorský přístup k black metalu? ALUK TODOLO (fr) + MENACE RUINE (ca) v Celetné

tisková zpráva

autor: Letmo | 14. 04. 2011, 18:54:05 | návštěv: 858 | reakcí: 0

ALUK TODOLO (fr)
MENACE RUINE (ca)

23.4.2011: K4 (Celetná 20, Praha 1)

 

Aluk Todolo a Menace Ruine spojuje kromě faktu, že obě kapely vystoupí na letošním Roadburn festivalu, především silně novátorský přístup k black metalu a těžko na dnešní scéně hledat podobně originální kapely. Tím ale vzájemná podobnost končí.

Rituály předků, Aluk Todolo, zhmotnili z archetypů kraut rocku, proto-punku a black metalu tak dokonalý monolit, že byste lepší těžko hledali i za hranicí představivosti. Jejich relikviář s ostatky Neu!, Silver Apples, Captaina Beefhearta nebo This Heat stojí v základech katedrály, jejíž rozměry a monumentálnost můžete v temnotě jen tušit, ale její klenby reflektují dvě dekády black metalu, respektive jeho (ne)zdravého jádra.

Členy Aluk Todolo najdete zároveň v tak nepravděpodobných seskupeních jako Diamatregon (relativně tradiční black metal) nebo Gunslingers (Butthole Surfers načichlý psycho rock). Nahrávky zatím vycházely na vytříbených labelech Public Guilt, Utech a Ajna Offensive, v tuhle chvíli je na spadnutí kolaborace s Der Blutharsch.

www.amortout.com

www.myspace.com/aluktodolo

www.youtube.com/watch?v=iZ1CMk3HWh8

Tady se dostáváme k chatrnému oslímu můstku ke kanadskému duu Menace Ruine, kteří sice narozdíl od Aluk Todolo nalézají inspiraci v mnohem zjevnější a otevřeně agresivnější poloze black metalu, ale mohutně čerpají právě i z martial industrialu nebo neofolku a taky power electronics i noise. Jejich zvuk často splyne do jednolité uhrančivé plochy podobně jako třeba u Angelic Process, která je avšak u Menace Ruine spíš abrazivní a některé elementy udržují konkrétní motivy.

Zarážející je opět hlavně způsob, jakým se jim podařilo vše nenásilně a hlavně bez afektu (což je při této kombinaci žánrů vzácnost) skloubit dohromady do funkčního celku, který nemá konkurenci. Jejich alba najdete u neméně věhlasných nadžánrových labelů: Alien8 a Aurora Borealis.

www.menaceruine.com

www.myspace.com/menaceruine

www.youtube.com/watch?v=T4qz5uyidw0

Pražským vystoupením Aluk Todolo si tak konečně plníme velký sen, který jsme od počátku pořádání koncertů měli a který se nakonec po tolika pokusech uskuteční. Že s nimi přijedou i Menace Ruin, to je kombinace par excellence.

Koncert proběhne v sobotu 23.4.2011 od 20:00 v klubu K4 (Celetná 20, Praha 1 - vchod z průchodu FFUK) , kde bude dvojnásobně posílená aparatura. Špunty ale nechte doma.

Vstup: 300,- pouze na místě.

www.letmo.net/productions

www.arkham.hys.cz


Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek