Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Vaši otcové, kdyby byli masovými vrahy: KEELHAUL (USA, HydraHead) na Sedmičce

Vaši otcové, kdyby byli masovými vrahy: KEELHAUL (USA, HydraHead) na Sedmičce

tisková zpráva

autor: Silver Rocket | 11. 05. 2011, 19:42:26 | návštěv: 842 | reakcí: 1

KEELHAUL (USA, HydraHead)
BRUCE LAMONT (USA, At A Loss Recordings)


15.5.2011
Praha, Klub 007 Strahov
start 20.00, vstup 200 Kč

Den po prvním pražským koncertě Keelhaul jsme na webu Silver Rocket vynadali od plic všem, kdo tam nedorazil. Dost lidí to rozčílilo, protože prý považujeme každou kapelu, kterou dovezeme, za epochální a výjimečnou - ale všech 25 osob, který koncert viděli, se shodli na jednom slově: NEUVĚŘITELNÝ.

Keelhaul jsou totiž mocná, MOCNÁ kapela. „Protažení pod kýlem" (tohle totiž znamená slovo „keelhaul") vymysleli kdysi dávno jako trest pro námořníky: chlapa přivázali k lanu, hodili do vody a protáhli pod lodí na druhou stranu. Kýl byl olepený vrstvou ostrých schránek různejch živočichů, o který se nebožák obvykle pořezal, případně přišel o ruku nebo hlavu. Další možnost byla, že odsouzence protáhli vodou o něco pomaleji, takže se nepořezal, ale zase se většinou utopil. Zní tedy jejich hudba právě takhle? Basák z Keelhaul říkal v jednom rozhovoru, že hrajou 'post hardcore progressive acid rock'. Jeden recenzent zase napsal, že Keelhaul jsou 'kapela, která ‚makes noise out of instinct rather than premeditation.'

Doporučujeme se na tyhle pokusy o popis vykašlat. Keelhaul jsou z Clevelandu. Vydávají svý desky na Hydra Head. Nejsou to pohledný lidi, nenosí žádný módní oblečení a nejspíš vypadají jako vaši otcové, kdyby byli masovými vrahy. Při druhý návštěvě Keelhaul v Praze samozřejmě chceme, aby všichni napravili, co minule zameškali, a přišli na jejich koncert. Chceme, abyste viděli Keelhaul. Nebudete toho litovat.

Na Sedmičce se ještě představí Bruce Lamont, frontman Chicagské avantgardní kapely Yakuza, se svým sólovým programem z aktuálního alba Feral Songs For The Epic Decline.

KEELHAUL: http://www.myspace.com/mykeelhaul

BRUCE LAMONT: http://www.myspace.com/brucelamont

SILVER ROCKET: www.silver-rocket.org


Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 1
strb
14. 05. 2011, 13:44:51
15.5 - Praha, 007
16.5 - Olomouc, galerie u mloka
17.5 - Brno, Boro

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek