Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Finsko-německý večer ve Finalu: Avarus (FI), Jarse (FI), Mik Quantius (DE)

Finsko-německý večer ve Finalu: Avarus (FI), Jarse (FI), Mik Quantius (DE)

tisková zpráva

autor: K!amm | 13. 05. 2011, 15:38:47 | návštěv: 673 | reakcí: 0

Finsko-německý večer čeká na návštěvníky žižkovského klubu Final ve čtvrtek 19. května. Hlavní hvězdou večera bude psychedelicko-folková formace Avarus z finského Tampere, doplní je sólový projekt jejich krajana Jarse a německý hlasový experimentátor Mik Quantius.

Finská experimentální skupina Avarus oslaví 10 let existence květnovým turné po kontinentální Evropě, v jehož rámci se představí i v Praze. Vznikli v roce 2001 v Tampere spojením členů formací The Anaksimandros a Pylon, od té doby stihli vydat patnáct nahrávek a několikrát procestovat Evropu i USA. Charakteristické jsou pro ně volné psychedelicko-folkové a pseudoritualistické seance s využitím řady akustických, elektroakustických i čistě elektronických nástrojů, a zvukové improvizace, které jsou přes svou příležitostnou hlučnost dětsky hravé a maximálně otevřené nejrůznějším vlivům. V květnu vydávají CD/DVD s živými nahrávkami a záběry mapujícími desetiletou činnost kapely.

Na turné je doprovodí Jarse, člen finské skupiny Shogun Kunitoki (Fonal label), který právě pracuje na své debutové sólové nahrávce. Jarse kombinuje tradiční písničkářství s psychedelickou repetitivností ve stylu Terryho Rileyho.

Třetím projektem, který se představí v rámci turné, je Mik Quantius, člen legendární krautrockové kapely Embryo. Jeho vystoupení kombinují komediálnost s různými typy zpěvových technik, a ačkoli je u něj prostor pro zvuky, které se zdají být neúmyslné či náhodné, vše je podáno s jedinečnou precizností a virtuozitou.

Všechny tři projekty přivítá žižkovský podzemní prostor Final, který se během dvou let existence stal domovskou scénou pro domácí i zahraniční hybridní hudební projevy.

19. 5. 2011, 19:30, Final Club (Příběnická 8, Praha 3).

Odkazy:

http://www.secreteye.org/se/avarus.html

http://www.shogunkunitoki.com

http://www.myspace.com/mikquantius

http://www.finalclub.cz

http://www.klangundkrach.net

http://bloodintheboat.blogspot.com


Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek