Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Povinnost pro vyznavače Amphetamine Reptile, Dischord nebo Touch and Go? UNITED SONS OF TOIL (USA) na Sedmičce

Povinnost pro vyznavače Amphetamine Reptile, Dischord nebo Touch and Go? UNITED SONS OF TOIL (USA) na Sedmičce

tisková zpráva

autor: Silver Rocket | 23. 06. 2011, 10:49:16 | návštěv: 773 | reakcí: 0

UNITED SONS OF TOIL (USA)
JOE 4 (CRO)

27. 6.
Praha, Klub 007

Kdyby United Sons of Toil dorazili do Prahy před 15 lety, tak by to byla povinnost pro všechny vyznavače produkce labelů jako Amphetamine Reptile, Dischord nebo Touch and Go. Tyhle časy už jsou pryč, ale některý kapely to ignorujou a pořád držej starej prapor vysoko nad hlavou. Je jistý, že tahle hudba neřekla poslední slovo: klasický postupy v nejlepším smyslu, vizuální estetika maoistů, chytrý radikální texty. Společnost jim budou dělat Joe 4 z Chorvatska, který ukážou, že mise starejch noiserockovejch klasiků zanechala otisky i u Jadranu. Kdo to v 90. letech zažil, měl by přijít. Kdo to nezažil, neměl by si to nechat ujít.

United Sons of Toil jsou veteráni hudební scény americkýho Středozápadu, který si už druhou dekádu odmakávaj to svoje ve městě Madison ve Wisconsinu. Hlavou týhle party je kytarista Russell Hall, kterej umí parádně nadávat na „zasranej kariérismus indierockovejch kapel 90. let", aby pak byl po letech na pódiu schopnej od všechno zdrhnout a věnovat se jen elektronice a dubu, aby nakonec zjistil, že ho nejvíc stejně baví nahlas vyluzovat kvílivý zvuky na kytaru. Obklopil se podobně smýšlejícíma sousedama, a jelikož byli všichni navíc přesvědčený socialisti, začali si řikat „Spojení synové dřiny". Dobrej název, kterej funguje dobře i s jejich agit-prop obalama desek. Jak říká Russell: „Ostatní kapely tehdejší doby se pachtily za úspěchem a prachama. Nám zbyla jenom ta dřina." Hudebně čekejte naprostou klasiku žánru (třeba někdo ještě pořád poslouchá Amrep a ty kovový Touch and Go zvuky), textově se USOT na tomhle poli dost lišej - neni to moc o sci-fi a o všelijakejch bizarnostech, ale o světě a jeho nepravostech. Vyplatí se poslouchat, pánové mají rozhodně co říct.

Desky vydali United Sons of Toil tři, ta úplně čerstvá se jmenuje When The Revolution Comes, Everything Will Be Beautiful a vyšla letos v březnu na Phratry Records. Všechno je ke slyšení na internetu, hledejte, poslouchejte, přijďte.

Na tomhle turné se k USOT přidali Joe 4, kapela z Chorvatska, a je to logický spojení: tzv. noise rock se totiž zjevně neposlouchal na východě jenom v Praze. Joe 4 nabídnou precizní a zcela pravověrnou hudbu ve stylu Shellac nebo The Jesus Lizard. Na pódiu bude nepochybně dost živo.

United Sons of Toil: http://www.unitedsonsoftoil.com/

Joe 4: http://joe4.bandcamp.com/

27. června 2011, Klub 007


Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek