Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Festival Boskovice 2011 začíná již za 14 dní!

Festival Boskovice 2011 začíná již za 14 dní!

tisková zpráva

autor: Unijazz | 24. 06. 2011, 08:05:38 | návštěv: 953 | reakcí: 0

19. ročník festivalu pro židovskou čtvrť
7.-10. července, Boskovice

http://www.boskovice-festival.cz
www.myspace.com/boskovicefestival

19. ročník festivalu pro židovskou čtvrť - Boskovice pořádá Unijazz ve spolupráci s městem Boskovice  rodinou Mensdorff-Pouilly, pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje JUDr. Michala Haška za finanční podpory MK ČR, Mezinárodního visegrádského fondu, Jihomoravského kraje, Česko-německého fondu budoucnosti, Velvyslanectví Státu Izrael, Federace židovských obcí v ČR, Nadace Český hudební fond,  Nadace Židovské obce v Praze, Nadačního fondu obětem holocaustu, Polského institutu v Praze a Nadace Život umělce.

Již za 14 dní, 7. až 10. července, se uskuteční další ročník festivalu pro židovskou čtvrť Boskovice, který představí opět řadu zajímavostí ze světa hudby, divadel, filmu, literatury i výtvarného umění.
Festival započne ve čtvrtek 7. 7. v 16.00 vernisáží výstav v Muzeu Boskovicka. Hudební doprovod zajistí maďarské duo Ruach. Oficiální zahájení pak obstará v 17.00 v zámeckém skleníku slovenská kapela Preßburger Klezmer Band a na tento den je připravena i scéna Blues Alive Boskovice 2011, která se koná, jak už samotný název scény napovídá, ve spolupráci se šumperským festivalem Blues Alive. Představí se zde maďarské trio Jack Cannon, jedna z nejen nejstarších, ale také nejlepších bluesových kapel na Slovensku Bluesweiser, Beňa a Ptaszek a skupina Petr Karas Band, která byla vybrána ze soutěže Blues Aperitiv 2011.


na festivalu se dále představí:
Na hudební scéně v jednom z největších českých amfiteátrů vystoupí čerství držitelé žánrové hudební ceny Anděl 2010 v kategorii hip-hop Prago Union s živou kapelou, izraelská ska-reggae kapela Los Caparos, akusticko-elektrické duo DVA, rovněž držitelé žánrové hudební ceny Anděl 2010 v kategorii Alternativa, hudebně-divadelní projekt AllStar Refjúdží Band, legenda undergroundu The Plastic People Of The Universe, průkopníci českého ska The Chancers, Garage Tonyho Ducháčka a polská kapela Cukunft věnující se židovské hudbě.
Na další hudební scéně, zaměřené na hudbu folkovou, rockovou, ale i alternativní, zahrají např. písničkář Nikola Brasko, stoupající hvězda indie-rockové scény Please The Trees, folkové trio Jananas, skupiny Vobezdud, Budoár staré dámy, Hvozd ze Slovenska, Houpací koně, Martina Trchová Trio, Nedělní lidé, Vobezdud, Biorchestr, Plum z Polska, Atlantic Cable a mnoho dalších.
Na česko-německé jazzové scéně ve skleníku se představí Trio Jiřího Šimka, skupina Jazz Base, Hands on Strings, Anne Munka Quartett, nebo Quintet Martina Novotného s repertoárem složeným výhradně z autorských skladeb na pomezí jazzu a vážné hudby. Ke spolupráci na tomto projektu si Novotný přizval přední hráče české jazzové scény, jako jsou kytarista David Dorůžka, violistka Gabriela Vermelho, kontrabasista Petr Tichý a bubeník Tomáš Hobzek a další.
Festival Boskovice ale není jen o hudbě. V příjemném prostředí hradu a farské zahrady uvidíme divadlo Vosto5, spojující v autorských představeních poetiku moderního kabaretu, satirické postřehy, nadsázku, improvizaci a mystifikaci. Lachtaní divadlo Honzy Kovaříka dorazí tentokrát s westernovou hrou Wanted Roy Bean, divadlo DNO, které kombinuje loutky, staré hračky, hi-technologie i živou hudbu na festivalu představí komiksovou postavičce Fagi, která se na počátku roku 2010 zrodila na facebooku. Pro nejmenší budou hrát v neděli ve Farské zahradě Loutky bez hranic, Tomáš Běhal a bude se tančit i zpívat s Karolínou Kamberskou a Honzou Pokusilem.
Již od prvního ročníku festivalu je nedílnou součástí boskovického festivalu také filmová přehlídka. Dramaturgie se pravidelně zaměřuje jak na dokumenty, reflektuje zločiny minulého režimu, lidská práva či významné osobnosti naší kultury, studentské filmy různých škol v Čechách i na Slovensku, tak i na hrané filmy. Sobotní den je věnován polské kinematografii.
Přichystaná jsou také autorská čtení Jiřího Kratochvíla z jeho nové knihy Kruhová leč a Kateřiny Tučkové, držitelky ceny Magnesia Litera 2010 - Knižní klub Cena čtenářů, která návštěvníkům festivalu přečte z knihy Vyhnání Gerty Schnirch.
A bohatý bude i doprovodný program, jako jsou komentované prohlídky židovské čtvrti, cyklovýlet, nonstop djs scéna, výtvarné i řemeslné dílny a přednášky.
Připraveny jsou online přenosy z jednotlivých koncertů a free wifi pokrytí všech scén. Během festivalu bude veřejně přístupný židovský hřbitov, v synagoze je k vidění stálá expozice věnovaná židovské čtvrti a proběhnou zde i komornější projekty. Festival ovšem ovládne celé město a v tom spočívá jeho výjimečnost, protože Boskovice nabízejí i další zajímavá místa a řadu krásných zákoutí.


aktuální informace na http://www.boskovice-festival.cz


BOSKOVICE 2011 mají také svůj trailer na YouTube: http://www.youtube.com/watch?v=Nr9NdjcGKKM&feature=player_embeddedPŘEDPRODEJ VSTUPENEK (Ticketportal, Ticketpro, Ticketstream)
Permanentka na 4 dny
(platí v letním kině, na hradě, v zámeckém skleníku, v muzeu i za muzeem a ve farské zahradě)
základní: 390 Kč
studentská: 300 Kč / pro držitele karet ISIC, ALIVE(IYTC), ITIC, STAFF
členská: 200 Kč / k zakoupení pouze v čítárně Unijazzu a na místě
držitelé karet ZTP a držitelé karet ZTP-P + doprovod: 200 Kč
Vstupenky bez servisních poplatků v hodnotě 390 Kč a 300 Kč je možné koupit v čítárně Unijazzu (www.unijazz.cz), v prodejně Rekomando (http://rekomando.eu) a MIS Boskovice (http://www.boskovice.cz/).

Permanentka na místě
: 490 Kč, studentská 400 Kč
Filmová permanentka 120 Kč / platí na všechny filmy v kině Panorama i v Letním kině - k dostání pouze na místě
Vstupenky na jednotlivé akce k dostání na místě od 10 do 250 Kč.   
Děti do 12 let v doprovodu rodičů zdarma.


UBYTOVÁNÍ
Ubytování návštěvníků v krásném prostředí parku pod zámkem ve vlastních stanech nebo v tělocvičnách.

PSI
Nutné je vodítko a košík. Pozor, do hradu psi nesmějí.

kontakt
Adéla Kebrdlová,
adela@unijazz.cz, 731 503 823

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek