Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

LT-FEST vol. 2 - litoměřický festival na vlnách metalu

LT-FEST vol. 2 - litoměřický festival na vlnách metalu

tisková zpráva

autor: emoceans booking | 1. 07. 2011, 09:23:48 | návštěv: 572 | reakcí: 0

LT-FEST vol. 2 - 06. 08. 2011 areál výstaviště Zahrada Čech v Litoměřicích

První srpnový víkend se na okraji Litoměřic ponese v duchu extrémní muziky a město opět zaplaví metalová vlna. Bude se konat již druhý ročník jednodenní akce s názvem Lt-fest. Tentokrát se na scéně objeví převážně české kapely, kterým ale dominují i formace ze zahraničí.

Kapela Saving Joshua pochází ze Švédska a na festivalu předvede kombinaci post-hardcoru, metalu a R&B. Tato pětice vystupuje od roku 2008 a za sebou mají mnoho odehraných koncertů jak ve Švédsku, tak i v mnoha evropských zemí. Letos se v Čechách představí již podruhé.

Mezi hlavní kapely se rovněž řadí zajímavý projekt z Dánska, který vznikl před deseti lety. The Psyke Project představí temnou a brutální odnož hardcoru, ovlivněnou např. Converge,  Neurosis nebo Norma Jean. Na podzim bude kapela nahrávat své již čtvrté album.

Až z Itálie přijedou posthardcoroví Rise Above Dead a předvedou své první oficiální EP z loňského roku. Hudba je doplněna vizuální podívanou, které dominuje vynikající výtvarná práce. Rozhodně něco pro fanoušky temných, metalových ryfů.

Pětičlenná partička z Berlína Placenta zahraje melodický death metal. Začínali jako punková kapela a po několikaletém působení na hudební scéně mají za sebou dvě alba a jedno EP a po celém Německu odehráli již nespočet koncertů.

Jako další se představí Eskimo Callboy. Nemají nic společného s národy v arktické oblasti, ale rovněž zavítají ze sousedního Německa. Tahle zajímavá formace vznikla teprve minulý rok, i když pětice slavila úspěchy již se svými starými kapelami. Chytlavé melodie, pěkná dávka elektra a v neposlední řadě drzé texty jsou hlavní vizitkou této mladé kapely.

Dále přijedou belgičtí Planey. U nás již letos zahráli v rámci minitour s kapelou Martyr Defiled, kde podali opravdu skvělý výkon.

A do Litoměřic si opět přijedou zahrát plzeňští Shogun Tokugawa, až z Moravy zavítají deathcoroví Smashed Face, či z opačného konce žatečtí Beautiful Cafillery. Z Liberce přijede postharcorová partička Attic Vanity spolu s kapelou Drom (black/emo/hardcore) a z Prahy se představí progresivní The Blackstone Chronicles a postharcore Marina. Na festival to nebudou mít daleko litoměřičtí Anarchuz, Keep On Rotting, Ignorance, Clam De, Anime Torment, či nejmladší kapela Patapon, jež se pyšní věkovým průměrem 9 let.

Místo konání: areál výstaviště Zahrada Čech, Litoměřice.

Kapely zahrají na jednom podiu, k dispozici bude zastřešený pavilon s kapacitou cca 1000 lidí.

Mimo hudební vyžití je připravená bike exhibice, fireshow atd. K dispozici budou také stolní fotbálky, skákací hrad, workshopy, merchandise kapel či nově přednášky o zdravém životním stylu. Po celý den bude pro návštěvníky připravena veganská/vegetariánská strava z eko-farem z okolí Litoměřic.

Začátek akce je naplánován na 09:00 hod a skončí ve 02:00 následujícího dne.

Předprodej bude zahájen v síti Ticketstream za zvýhodněnou cenu 200,- Kč nebo na místě za 250,- Kč

Děti do 12-ti let v doprovodu dospělé osoby a ZTP/P mají vstup zdarma.

Areál festivalu je bezbariérový.
Více informací najdete na webu www.lt-fest.cz


Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek