Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

KLaNGundKRaCH vydává dlouho očekávané CD Rouilleux - Zugzwang

KLaNGundKRaCH vydává dlouho očekávané CD Rouilleux - Zugzwang

tisková zpráva

autor: KLaNGundKRaCH | 1. 07. 2011, 09:41:45 | návštěv: 682 | reakcí: 0

Debutové album Zugzwang songwritera Rouilleuxe, poloviny noise-psychedelického dua No Pavarotti, vyšlo na labelech KLaNGundKRaCH a Letmo Productions.

Na počátku byly osamělé Rouilleuxovy písně, které slyšelo pár nejbližších přátel, ale nikdy neopustily pevně ohraničený intimní prostor autorova domova - bylo ticho. Změna nastala v roce 2008, kdy z vnějšího popudu a v podstatě ad hoc (předskakování skupině Kayo Dot) vznikla skupina The Ruin of Ruins, ve které jeho písně doprovázelo noise-improvizační trio RUiNU. The Ruin of Ruins existovali jakožto příležitostně funkční jednotka zhruba rok a půl a poté uvolnili místo slibně se rozvíjející organičtější spolupráci s k!ammem pod názvem No Pavarotti. Mezitím stihnul Rouilleux uskutečnit i své první sólové vystoupení (ve Studiu Rubín před Head of Wantastiquet). A protože v převážně improvizovaných psychedelických rituálech No Pavarotti nikdy nebylo dost místa pro naplnění jeho nepopiratelných skladatelských i textařských schopností, sólová deska musela nevyhnutelně přijít: aby odhalila to, co zůstávalo dlouhá léta skryto, nejprve v tichém ústranní pokoje a posléze v hluku The Ruin of Ruins.

Album Zugzwang obsahuje 8 skladeb o celkové stopáži necelých 45 minut, zmixovaných a zmasterovaných Jorgem Boehringerem (Core of the Coalman) a vychází ve společné péči labelů KLaNGundKRaCH a Letmo Productions v limitované edici 300 kusů. Lisované médium je vypravené v luxusním rukodělném digipacku. Pokud jde o obsah, stejně jako je pravda, že na počátku Rouilleuxovy cesty byly písně, je nutné říct, že na konci se nachází zvuk: plný, vibrující a rozlévající se do stran. Instrumentálně je deska postavená především na kytarových plochách (střídmě doplněných elektronikou, bicími nebo zvonky), někdy hustých a neprodyšných, protkaných feedbacky, jindy se zkreslená zvuková masa zprůzrační do jemného ambientního oparu a výjimečně zazní i vcelku tradiční rockové riffy, byť rozmazanější, než bývá běžné. Stejně důležitou složkou je pak Rouilleuxův vokál, osamělý i zmnožovaný, zabírající širokou škálu poloh mezi šepotem a řevem. Atmosféra se pohybuje - řečeno stárnoucím bytovým architektem - na pomezí psychedelického folku, kytarového noisu a post-rocku a celé album jako by kolísalo mezi dvěma pohyby: směřováním vpřed (linearita písně) a pohybem připomínajícím nahodilé hemžení mikroskopických částic v kapalině (rizomatický charakter zvuku).

Název alba je šachový termín označující situaci, kdy je pro hráče nevýhodné kamkoli táhnout. Možná by bylo pro Rouilleuxe všechno jednodušší a pohodlnější, kdyby nebyl donucen vystoupit z ticha a rozeznít prostor, který už nenáležel výhradně jemu samotnému. Každopádně ale to, co už zaznělo, se nedá vzít zpátky, ani dost dobře nejde předstírat, že to neexistuje. Je to tady, blízko i daleko zároveň, netečně pohozené, a přesto si neúprosně žádající pozornost... Rouilleux, Zugzwang.

Rouilleux: Zugzwang
1.       Over (4:19)2.       Sailings (7:18)
3.       Nay I (7:18)
4.       Nay II (4:03)
5.       Cascando (5:15)
6.       Un Lac (4:31)
7.       Zugzwang (6:31)
8.       Courtship (3:01)

Odkazy
rouilleux.net

music. rouilleux.net
klangundkrach.net
letmo.net/productions


Související články

RUiNU - The Sucking-Stone Sequence

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek