Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Fanouškům lo-fi rocku ve Finalu: PINK REASON (US, Siltbreeze) a CIRCUIT DES YEUX (US, De Stijl)

Fanouškům lo-fi rocku ve Finalu: PINK REASON (US, Siltbreeze) a CIRCUIT DES YEUX (US, De Stijl)

tisková zpráva

autor: Letmo Productions & Bleeding Ear | 11. 07. 2011, 15:03:01 | návštěv: 784 | reakcí: 0

PINK REASON (US, Siltbreeze)

CIRCUIT DES YEUX (US, De Stijl)

20. Července 2011
Praha, Klub Final
Vstup: 150 Kč

Fanoušci lo-fi rocku, v posledních letech bůhvíproč označovaného jako „shitgaze", se mohou těšit na 20. červenec. Do pražského klubu Final totiž zavítají Pink Reason. Kapela, jejímž jediným stálým členem je Kevin Debroux, vzbudila v roce 2007 malou senzaci, když po několika sedmipalcích vydala debutové album Cleaning The Mirror. Určitě se nejednalo o desku, která by změnila běh hudební historie, ale bezprostřednost, s jakou kapela servírovala podomácku nahrané drnčící kytary a poněkud ospale znějící Kevinův zpěv, vynesla tehdy kapele zaslouženou pozornost. Na rozdíl od stylově spřízněných kapel přitom Pink Reason nechrlí nahrávky v příliš vysokých frekvencích a tak druhé album nazvané nekompromisně Shit In The Garden (možná jako vtip zmíněnou žánrovou škatulku) spatřilo světlo světa teprve nyní. Stejně jako předchozí album vyšlo na kultovním labelu Siltbreeze (mj. Eat Skull, Sic Alps, The Dead C), kde se kapela musí cítit jako doma.

V případě pražského koncertu se přitom rozhodně vyplatí věnovat minimálně stejnou pozornost i předkapele v podobě projektu Circuit Des Yeux. Za francouzským jménem se skrývá mladičká američanka Haley Fohr, jejíž tvorba určitě nebude cizí fanouškům slečen jako Grouper, Chelsea Wolfe nebo Inca Ore. I přes rozbitost a maximální distorzi jejich prvních dvou alb o ní lze hovořit jako o písničkářce, což se potvrdilo na aktuálním počinu Portrait, kde se její skladby zaostřily do krásy, tak jak ji vnímá širším spektrum posluchačů. Vyšlo v červnu na značce De Stijl (mj. Hototogisu, Hype Williams, Wet Hair, Mother Of Fire).

Koncert připravují ve společné režii Letmo Productions a malý kolektiv Bleeding Ear, který v minulosti přivezl mimo jiné právě žánrově spřízněné Sic Alps nebo další stájové kolegy Charalambides.

http://mim.io/c386f

http://www.myspace.com/circuitdesyeux

http://www.myspace.com/secondculture

http://pinkreason.com/

http://www.letmo.net/productions/

http://bleeding.webz.cz/

http://www.finalclub.cz

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek