Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

PLAY FAST OR DON´T FEST 11 (29.-30.7.2011)

PLAY FAST OR DON´T FEST 11 (29.-30.7.2011)

tisková zpráva

autor: Smrčák | 14. 07. 2011, 12:19:51 | návštěv: 940 | reakcí: 0

PLAY FAST OR DON´T FEST 11 (29.-30.7.2011)

www.playfast.cz

Play fast or don´t festival se v roce 2011 hlásí již se svým osmým ročníkem.

Dvoudenní oslava extrémního hardcore se již potřetí bude konat na letišti v Hradci Králové poslední červencový víkend. V hangáru č.187, kde se mimochodem podařilo konečně dosáhnout solidního ozvučení, si to během dvou zajisté horkých letních dnů rozdá zhruba třicítka kapel z celého světa, z nichž většina patří k tomu nejlepšímu, co lze v extrémní hardcorové odnoži vidět a slyšet.

Jako headliner vystoupí se svým exkluzivním a s jediným evropským koncertem hvězdní HELLSHOCK z Portlandu USA, kteří v podstatě patří k tomu absolutně nejlepšímu, co dnešní crustová scéna může nabídnout. Nespoutaná kolize crustpunku a metalu. Anglická punková škola 80´let (Hellbastard, Amebix) s metalovými výjezdy alá Bolt Thrower, Slayer. Ethan z Guided Cradle hraje aktuálně v Hellshock na kytaru. Toto hvězdné americké seskupení doplní jistě další legenda, kterou je AGATHOCLES z Belgie, která pojmenovala styl zvaný mince core. LOBOTOMIA z Brazílie je další kultovní kapelou, která přijede ze své domovské Brazílie poprvé do Evropy právě tohle léto.

Tuto silnou trojku doplní švédští veteránové, kteří psali v ´80 letech historii švédského punku - ano, MOB47. Prostor dostane samozřejmě i rychlost - grind core v té nejryzejší podobě přivezou opět exkluzivně LOOKING FOR AN ANSWER ze Španělska nebo MESRINE z Kanady. Fastcore/power violence nářezy prezentují domácí LYCANTHROPHY, slovenští IDIOTS PARADE nebo DICK TRACY ze Švédska - všechny tři fast kapely se prezentují s holčinou za mikrofonem.

Nezapomíná se i na pomalé záležitosti, styl sludge prezentují francouzští AGUIRRE. Festival jako vždy představí i novější, ale velice kvalitní, zatím neokoukané kapely typu CHIENS z Francie, která hraje opravdu ultra rychlý grind core nebo třeba Švédskou raw punkovou naději GLOM DÄ.

Festival dává jako vždy prostor i nehudebním záležitostem, výstavám či přednáškám. Jako obvykle festival podporuje malé pivovary, takže se můžete těšit na pivo Krakonoš a jako vždy pivní speciály malých pivovarů z celého ČR.

Kompletní info o festivalu včetně přehledu kapel najdete na webu www.playfast.cz.


Související články

PLAY FAST OR DONT FEST 2010 - 30.- 31.7.2010, Hangar 187, Hradec Králové

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek