Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Beseda u Bigbítu letos uvítá 40 kapel ze 6 zemí

Beseda u Bigbítu letos uvítá 40 kapel ze 6 zemí

tisková zpráva

autor: BuB | 20. 07. 2011, 22:13:33 | návštěv: 784 | reakcí: 0

Festival Beseda u Bigbítu, jehož 19. ročník proběhne 5.-6. srpna 2011 ve slováckém Tasově, začínal jako regionální rocková přehlídka. Besedu nyní charakterizuje důraz na doprovodný program, odvážná dramaturgie a mísení žánrů bez předsudků. Její organizace je založena na dobrovolnictví a podpoře především Mezinárodního visegrádského fondu. Tyto faktory umožňují vzniknout hodnotnému kulturnímu zážitku a jedinečné atmosféře festivalu.

V posledních letech festival hostil takové hvězdy, jako jsou zakladatel britského labelu Ninja Tune DJ Food, finští tvrďáci Waltari či bluesová uskupení z USA Wanda Johnson & Shrimp City Slim Blues Band nebo Frank Morey & His Band. Mezi největší hvězdy zcela jistě patřil francouzský jazzový trumpetista Erik Truffaz, který po svém vystoupení na adresu Besedy řekl: „Tento festival je perfektní. Není tak velký, a tak jsme si byli blízko s lidmi. Byl to pro mě krásný návrat ke kořenům, atmosféra i lidé byli úžasní..."

Beseda letos uvítá 40 kapel ze 6 zemí

Dramaturgie Besedy u Bigbítu nestaví na známých jménech či jediné hvězdě, ale namísto toho každoročně umožňuje divákům objevit množství kvalitních interpretů v širokém žánrovém záběru.

Devatenáctá Beseda u Bigbítu uvítá dvě britské kapely - živelné bluesové uskupení Paul Lamb & the King Snakes s jedním z nejlepších evropských hráčů na harmoniku a duo JazZsTepPa, které oživuje hypnotické dubstepové rytmy své hudby hrou na bicí a trombón a žánrově tak sahá až k drum & bassu či jazzu.

Zástupcem písničkářských osobností bude letos Lenka Dusilová s kapelou. Z Čech dále přijede např. alternativní duo Dva oceněné žánrovým Andělem či živelný rockový projekt Romana Holého a Matěje Rupperta Neruda.

Tradičně nebudou chybět interpreti z visegrádského regionu, od našich severních sousedů dorazí např. neotřelá žánrová smršť a jedna z nejprogresivnějších polských kapel D4D, Maďarsko zastoupí třeba trip-hopoví Realistic Crew, kteří předskakovali Amonu Tobinovi. Slovensko budou zastupovat Longital či The Uniques, kteří jsou hudebními kritiky označováni za nejtalentovanější slovenskou kapelu současnosti.

Již třetí rok bude návštěvníky po celou dobu festivalu nenápadně provázet patron umění. V rámci doprovodného uměleckého programu Apollónova návštěva se předvedou performance, malba, fotografie, landarty, videoarty, autorská čtení či divadlo. V programu Besedy opět nebude chybět unikátní soutěž písničkářů.

19. ročník ve znamení změn

Zdeněk Neusar, který byl v uplynulých 14 letech ředitelem a dramaturgem Besedy u Bigbítu, se rozhodl předat kapitánské kormidlo do rukou Tomáše Ševčíka, který od roku 2010 zastával pozici technického ředitele festivalu. Tvorbu hudebního programu Neusar z velké míry delegoval na Kateřinu Janotou, která je na této pozici aktivní už od roku 2008.

Neusar zůstal v roli předsedy sdružení Žebřiňák a jako kurátor nadále dohlíží na kvalitu hudebního programu, což komentuje slovy: „Zaměstnání by měl člověk měnit každých pět let a s festivalem je to podobné. Svým způsobem jsem dokonce povýšil. Najednou můžu mít větší nadhled a odstup, můžu práci na dramaturgii vnímat zase jako dobrodružství a ne součást velké dřiny."

Letos poprvé festival podpoří začínající kapely z regionu skrze soutěž Beseda hledá talent. Organizátoři by takto chtěli připomenout rockové kořeny festivalu a podpořit především mladé začínající kapely. Vítězové soutěžní přehlídky Beseda hledá talent, která proběhne 1. a 2. července ve Strážnici, budou moci vystoupit na letošní Besedě u Bigbítu.

Výrazných změn se dočkala rovněž vizuální tvář festivalu, které nyní vévodí motivy z ptačí říše, a také modernější redesign loga.

Více informací:
WEB: www.besedaubigbitu.cz

FACEBOOK: www.facebook.com/besedaubigbitu

FOTOGRAFIE a DETAILNÍ TISKOVÁ ZPRÁVA ke stažení na www.besedaubigbitu.cz/index.php/press

Kontakt pro média:
Petr Lukeš: (+420) 776 271 590
petr@besedaubigbitu.cz

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek