Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Zač je toho hardcore, zač je toho punk? (Astpai, Like Rats, Slates)

Zač je toho hardcore, zač je toho punk? (Astpai, Like Rats, Slates)

tisková zpráva

autor: kyeo | 29. 07. 2011, 07:59:18 | návštěv: 638 | reakcí: 0

Zač je toho hardcore punk? Ve čtvrtek 15. září se v žižkovském klubu Matrix představí tři patričky se svým vlastním osobitým pojetím. Z Rakouska (už potřetí) zaskočí Astpai, severské země reprezentují Like Rats from a Sinking Ship a javorový list Slates. A bude to super!

Rakousko má specifickou a silnou hardcore/punkovou scénu: od Anti-Maniax, přes Rentokill, Plague Mass až po Astpai. Hudebníci jsou většinou otevření, upřímní srdcaři, kteří tím, co dělají, žijí, a nic jiného ani nemají. Díky nasazení a nikdy nekončícímu turné se Rentokill podařilo dostat do povědomí lidí asi nejvíc, ale nedávno kapela odešla na odpočinek a Astpai, kteří byli většinu času v těsném závěsu, teď přebírají jejich roli. Momentálně jsou to nejlepší, co může Rakousko v punk rocku nabídnout, a poslední deska Heart to Grow je toho důkazem.

Like Rats from a Sinking Ship jsou z trochu jiného těsta, a sice experimentálně hardcoreového. Severská parta na to jde od svého vzniku v roce 2007 trochu jinak, než je v podobných patričkách obvyklé: míchá extrémní a kupodivu i dostatečně zábavný nářez s chytrými postupy a odlehčenou "intošskou" elektronikou. Přesto si je nespletete, protože naživo vám urvou hlavu. Následníkem debutového EP Sxy Sxy Gsw je letošní velká deska We Get Along Like a House on Fire, kterou produkoval Alex Newport (At the Drive-In, Two Gallants, Locust, Pissed Jeans, Melvins).

Slates utvrdí v tom, že má smysl hledat a zajímat se o novou muziku, neznámá uskupení a objevovat. Jasně, Slates jsou typická punk rocková, rocková, rock'n'rollová kapela. Neobjevili kolo ani nový lék na rakovinu, ale "jen" napsali dvě skvělá alba, kde je kopec energie a dost dobrých nápadů a melodií na to, abyste je chtěli poslouchat dokolečka. Možná je to tím, že náladou připomínají Wipers, Fugazi, Husker Du nebo Hot Water Music, možná je to upřímnost, která z toho čiší, možná je to špinavý zvuk z analogového pásu z nahrávky... A funguje to. První desku dávají Slates zadarmo na bandcampu. Nepropásněte.

Astpai (at)
Like Rats from a Sinking Ship (nor)
Slates (can)

čtvrtek 15. září 2011, 20:00
Klub Matrix, Praha

http://astpai.bandcamp.com

http://likeratsfromasinkingship.bandcamp.com

http://slates.bandcamp.com

facebook: http://www.facebook.com/event.php?eid=203499949693910
last.fm: http://www.last.fm/event/1984430


Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek