Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Do Prahy se vrací oblíbený pan Květák & The Melvins

Do Prahy se vrací oblíbený pan Květák & The Melvins

tisková zpráva

autor: kyeo | 10. 08. 2011, 17:26:35 | návštěv: 887 | reakcí: 0

Melvins jsou zpátky! Je to právě tři roky od posledního pražského koncertu a víc než rok od nové desky The Bride Screamed Murder, která vyšla vloni v červnu na značce Ipecac. Chyběli vám? V aktuální čtyřčlenné sestavě opět vystoupí ve čtvrtek 13. října v pražském Lucerna Music Baru. Informace o předprodejích a hostech kapely budou následovat brzy.

"Pořád je tady zakládající člen King Buzzo a skorozakládající člen Dale Crover a pořád tu jsou ti dva kucí z Big Business. Nedokážete si představit, jak je pro baskytaristu a další lidi těžké vydržet s původní kapelou dýl než dvě minuty v kuse. Musí to být hotové peklo. Zatím každý se z toho zbláznil. Dřív či později, s drogama i bez nich. Většina teda dřív a s drogama. (Kevin Rutmanis, jejich pátý baskytarista, z kapely v roce 2005 nejprve prchl do neznáma, aby byl po svém návratu vyhozen za problémy s drogami.) Nedokážou vysvětlit proč, ale jejich seznam bývalých členů čítá asi čtyřicet jmen." Ipecac triumfuje. Jako vždy.

Byli to Melvins (spolu s kolegy z Mudhoney), kdo v 80. letech nadefinoval tzv. zvuk Seattlu, ze kterého grunge později vykrystalizoval v hudbě skupin Soundgarden nebo Nirvana, a kapela dodneška vydala na dvě desítky řadových desek a nespočet dalších nahrávek. "Melvins jsou takový trochu jiný druh rodinné zábavy. Někdo říká, že mají budoucnost, někdo si myslí, že ovlivnili spoustu kapel. Jiní očekávají, že to všechno tradičně zvorají. Většina lidí je přesvědčená, že by se měli jmenovat 'Na hovno', protože přesně to jsou: na hovno." King Buzzo má jasno. Fanoušci taky. Nashle na podzim v Lucerně!


Melvins (usa)
+ hosté

čtvrtek 13. října 2011, 19:00
Lucerna Music Bar, Praha

http://www.melvins.com
http://www.ipecac.com


Související články

Melvins - Nude with Boots

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek