Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

KAPLE – chátrající památka ožije na tři dny

KAPLE – chátrající památka ožije na tři dny

tisková zpráva

autor: redakce | 15. 08. 2011, 07:08:51 | návštěv: 853 | reakcí: 0

Liběchov: Ve dnech 20.-22. 8. 2011 (od soboty do pondělí) proběhne v Liběchově na Mělnicku neformální setkání hudebníků, umělců, místních obyvatel a příznivců sakrálních památek a barokní krajiny. Během tří dnů se bude pracovat a tvořit v objektu zádušní barokní kaple sv. Ducha i jejím okolí. Kromě večerních koncertů a divadelních představení budou součástí akce i světelné instalace, umělecké performance a přednášky vztahující se k místu a historii objektu. Vstup na akci je zdarma. Program začíná vždy v 11:00 dopoledne, s možností přespání ve vlastních stanech na místě.

„Oživení místa setkáním umělců nechápu pouze jako společenskou událost nebo festival. Důležité je pro mě ukázat, že o památky obdobného charakteru se mohou starat i místní. Sami mohou přicházet s kulturním nebo společenským programem, který by chtěli v zanedbaném kostele nebo chátrajícím klášteře se svými kamarády a sousedy provozovat", říká o akci Jan Trejbal, jeden z iniciátorů projektu, mj. student ateliéru konceptuální tvorby na Akademii výtvarných umění (AVU).

„Kaple Svatého Ducha je jednou z mnoha chátrajících památek České republiky a tato akce má také za cíl vyvolat diskuzi nad problematikou státní památkové péče", dodává Marek Přikryl, student školy architektury na AVU a iniciátor projektu. "Chceme upozornit na nové možnosti využítí zapomenutých staveb".

Nedílnou součástí třídenního setkání v Liběchově budou i dobrovolnické práce, které pomohou s údržbou a opravou kaple i jejího přilehlého okolí.

Důležitým výsledkem akce by měla být i publikace, která bude mapovat nejen historii kaple, ale i umělecká díla, které zde byla vytvořena, a zprostředkuje názory účinkujících i návštěvníků. Tato kniha by pak mimojiné mohla sloužit jako inspirace pro všechny, kteří by chtěli uspořádat obdobné setkání.

Bližší informace o akci a aktualní program najdete na www.kaplelibechov.cz

Kontaktní osoby:
Bc. arch. Jan Trejbal
+420 606 332 951
jan.trejbal@email.cz

Ing. arch. Marek Přikryl
+420 608 507 312
marek.prikryl@centrum.cz

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek