Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Filmový festival Filmale 2007

Filmový festival Filmale 2007

tisková zpráva

autor: redakce | 20. 06. 2007, 07:49:10 | návštěv: 1074 | reakcí: 0

Dobrý den,

Tímto bychom vám dali rádi vědět o neopakovatelné akci v Novém Jičíně: ve dnech 22. – 24.6.2007 se uskuteční filmový festival Filmale 2007!

V minulém roce jsme v Novém Jičíně založili tradici filmového festivalu, který bude mít letos své druhé pokračování. Loni Filmale s podtitulem „Pět kontinentů“ představilo na 30 zejména nekomerčních filmů světové kinematografie.

Letošní dramaturgie se zaměřila na propagaci současného evropského „artového“ filmu, ale i na českou kinematografii se zvláštní sekcí dětského filmu. Cílem je přiblížit především laické veřejnosti tituly oceněné filmovými kritiky a nezřídka i ověnčené cenami na zahraničních festivalech, kterým se však nedostavá, i přes jejich nesporné kvality, dostatečné pozornosti v našich kinech. Filmová přehlídka není primárně určena pro odbornou veřejnost, ale pro široké publikum, ne vždy se orientující v aktuální filmové nabídce ( proto volíme formu lektorských úvodů). Specialitou bude uvedení digitálního dokumentu Jana Němce Toyen a hlavně filmu ...a bude hůř (Petr Nikolaev), který producentsky rezignoval na promítání v kinech a multiplexech. Celkem bude bude odehráno 58 představení během tří dnů. Filmy budou uváděny na formátech 35 mm, 16 mm, DVD.

Filmale 2007 bude rozděleno do následujících sekcí:
1.) Český dětský film
2.) Současný evropský film s podsekcemi
- Severní Evropa (např. Světla v soumraku, Kdo je tady ředitel?)
- Západní Evropa (Tristram Shandy, Transylvania)
- Jižní Evropa (Náhradní díly, Kniha rekordů Šutky)
- Východní Evropa (Zajatci mlhy, Návrat)
- Střední Evropa (Toyen, Iné svety)

Přehlídka je koncipována tak, aby jí žilo celé město, snažíme se propojit prostory zdánlivě „nepřipravené“ a neurčené k promítání, zároveň však dbáme na technickou kvalitu projekcí a pohodlí diváka. Promítat se tak bude na 6 místech, vedle klasických kinosálů na vás čekají představení v kavárně, letním kině, stylovém filmovém klubu nebo i na novojičínském náměstí. Všechny lokace skýtají netradiční komfort a občerstvovací jednotky, vše pro diváka.

Nově Filmale nabídne rovněž doprovodný program. Na náměstí se představí exotická a charismatická Vladivojna La Chia se skupinou Banana (o týden dříve hrají v Praze před americkým kultem Marylin Manson), o den později pak slavná irská skupina The Walls (vycházející ze stejného podhoubí jako The Frames). A důležitým dílem festivalu jsou i výstavy (zejména přizračný fotografický cyklus Hodina mezi psem a vlkem).

Zaměřili jsme se nejen na místního diváka, ale propagací jsme se „roztáhli“ i do vzdálenějších regionů (od Českého Těšína po Zlín). Doufáme, že i vy se stanete součástí přehlídky a svou přítomností podpoříte rozkvět festivalu do budoucna. Nejde nám o prestiž nebo ambice, hlavní je živé město a objevování poezie filmu, filmu coby kolektivního média určeného ke společnému vnímání. Filmale 2007 vás očekává!

Všechny další informace najdete na www.filmale.cz

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek