Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Vynikající bristolská kapela Blueneck [Uk /ambient, post.rock]  v říjnu na Sedmičce

Vynikající bristolská kapela Blueneck [Uk /ambient, post.rock] v říjnu na Sedmičce

tisková zpráva

autor: Pasta | 8. 09. 2011, 19:51:13 | návštěv: 701 | reakcí: 1

Blueneck [Uk /ambient, post.rock]
Five SecondsTo Leave [Cz /experimental metal]

Bleueneck jsou vynikající bristolská kapela vydávající na německém labelu Denovali rec. Ať už jejich hudba připomíná ledacos, její hlavní předností je křehkost a vše prostupnost. Jsou to již tolikrát použitá klišé, nicméně hudba Blueneck svou sílu má, možná ne na první poslech, ale na druhý nebo třetí již určitě ano. Je to hudba, která do člověka vstupuje jinými cestami než obvykle a vyžaduje také určitou míru empatie a spoluúčasti. Někdy více znamená méně a v tomto případě to platí jednoznačně! Jsou chvíle, kdy hudba Blueneck připomíná rozsáhlými plochami Sigur Rós či Múm, jindy jsou zase cítit GY!BE a Mogwai a někdy třeba Radiohead. Oni sami za svou největší inspiraci zmiňují Pavement, zmíněné Radiohead a Arcade Fire. Takže pokud vás něco z výše uvedené hudby provází dlouhými podzimními večery, kdy se příroda ukládá ke spánku a krajinu pozvolna uchvacuje závoj smrti.

Budete v úterý 25.10. v 19.00 na Sedmičce na tom nejlepším místě. Jako předkapela vystoupí neméně zadumaní, ale ve výrazových prostředcích temnější a metalovější Five Seconds To Leave z Jindřichova Hradce, kteří se za docela krátkou dobu vypracovali ve velice zajímavý tuzemský alternativní počin, překvapující svou intenzitou a ambientností, s nikdy se nevytrativší punkovou patinou!

Těšit se můžete na vyjímečnou videoprojekci a zajímavou „survey" do dalekých míst ukrytých tak povědomě blízko *

Za Ajs Rům Lo-Fi zve Vla 100 Pa Sta!

http://www.denovali.com/blueneck
http://www.myspace.com/fivesecondstoleave

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 1
bro
9. 09. 2011, 08:52:39
Blueneck (+ dné) 23. rijna taky v Brne: http://www.diycore.net/plakat.php?id=2452

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek