Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Nová deska u Starcastic: Data-live - Binary Divination

Nová deska u Starcastic: Data-live - Binary Divination

tisková zpráva

autor: Marek | 9. 09. 2011, 13:57:37 | návštěv: 903 | reakcí: 0

Data-live  -  Binary Divination
Starcastic Records 2011, MP3, 41 min. 58 sec.

Album Binary Divination je výsledkem procesu, kterým Data-live procházeli od roku 2003, od prvních pokusů zkrotit složité zapojení hudebního hardware a ukládání zvuků na diskety, přes loopery a elektronické bicí pady až po ovládání laptopu touchpadem, uslyšíte dokonce několik vzorků vysamplovaných již před deseti lety, některé skladby prošly třemi generacemi hudebního software. To všechno samozřejmě ovlivnilo výsledný zvuk a charakter hudby Data-live - nezpronevěřili se svým kořenům v klubové elektronice přelomu tisíciletí, nezaspali dobu, ani se nenechali uchvátit vytěžováním absence smyslu dneška. S trochu nadsázky se dá říct, že album Binary Divination není ani nejnovější, ani zastaralé. Je v nejlepším smyslu současným odkazem na elektronickou taneční hudbu 90 let - tu, která byla příčinou zjevování gramofonů v rockových klubech, tu, u které přestaly tancovat holky s klukama a u které se všichni společně se zavřenýma očima otočili směrem k reprobednám.

Data-live je společný projekt Stanislava Abraháma a Michala Š̌eby. Počátky jejich spolupráce sahají do roku 1997, kdy se potkali v pražské skupině Funtasy Milk, která patřila díky osobitému podání funky, reggae, hip hopu a dnb k tomu nejprogresivnějšímu na tehdejší klubové scéně. Po rozpadu skupiny v roce 2003 navázali jako DATA-LIVE na svou předešlou tvorbu hledáním nových možností práce se zvukem pomocí elektronických nástrojů. Jejich primárním cílem byla od začátku koncertní vystoupení, vetknutá i do názvu projektu. Potřeba akcentovat aspekt živého hraní elektronické hudby měla v té době své opodstatnění - dostupnost a ovladatelnost tehdejších technologií zdaleka nedosahovala dnešních možností, a proto se schopnost hrát elektroniku v reálném čase považovala za přidanou hodnotu. Cesta DATA-LIVE k debutovému albu vedla od dozvuků rave spletitými cestami vývoje a dostupnosti hudební elektroniky a zvukových technologíí a hledáním ideálních pracovních postupů. Že bylo jejich hledání úspěšné, dokazuje nejen deska BINARY DIVINATION, která vyjde na podzim, ale hlavně koncerty, na který už skladby z debutu znějí.

Binary Divination vychází 5. září ve formátu MP3 (320kbps) a FLAC, zakoupit jej je možné na stránkach vydavatelství Starcastic.

Direct link:
http://starcastic.cz/records/index.php?/releases/data-live---binary-divination/

WWW.DATA-LIVE.CZ

WWW.STARCASTIC.CZ

WWW.STARCASTIC.CZ/RECORDS

Kontakt:

Starcastic Records

Marek Čulen, email: marek@starcastic.cz, tel. + 420 776 890 020


Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek