Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Rapper, politický aktivista, mystifikátor B Dolan (USA) na Sedmičce

Rapper, politický aktivista, mystifikátor B Dolan (USA) na Sedmičce

tisková zpráva

autor: Silver Rocket | 26. 09. 2011, 14:57:57 | návštěv: 656 | reakcí: 0

B Dolan (USA, Strange Famous Rec.)

Aran Satan (CZ, Silver Rocket)

29. září 2011
Praha - Klub 007 Strahov
start 20.00, vstup 200 Kč

B Dolan je nepřehlédnutelná postava. Rapper, politický aktivista, mystifikátor, jedna z hlavních postav labelu Strange Famous Records, který vede Sage Francis... „Odměna za tvrdou práci je ještě tvrdší práce. A když to přestane být tvrdé, je na čase to opustit," vysvětluje svou filozofii. Nečekejte ale žádného zadumaného intelektuála s nesrozumitelným poselstvím: B Dolan je přímočarý, nepříjemný a syrový. A podobná je i jeho zuřivá muzika. Stále aktuální album „Fallen House, Sunken City" (které produkoval Alias) je brutální až na dřeň: tvrdé beaty a sonická aura, která vzdáleně připomíná třeba Dälek. Kořeny B Dolana sahají do slam poetry, kde se prosadil už na konci 90. let v sérii Def Poetry, kterou pro HBO připravoval kromě jiných i Mos Def. Svět hip hopu otestoval právě prostřednictvím Strange Famous a na „Fallen House, Sunken City" nabízí apokalyptickou vizí industriální společnosti, která se pomalu noří do rozbouřených vod zuřícího oceánu. Sugestivní texty jsou plné syrových obrazů měst pomalu požíraných obřími korporacemi (B Dolan je mimo jiné tvůrcem mimořádné stránky www.knowmore.org, která mimo jiné monitoruje případy sociální nespravedlnosti a detailně popisuje chování a motivace průmyslových gigantů).

„Předkapelou" B Dolana bude Aran Satan, jemuž nedávno vyšla ve spolupráci s kreslířem Štěpánem Adámkem kniha „Aran Satan: mluvící člověk".

B Dolan: www.myspace.com/bernarddolan

Aran Satan: www.aransatan.tv

Silver Rocket: www.silver-rocket.org

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek