Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

007 Strahov  Sporto (CZ), A Spoon Called Phranc (DE), First Fatal Kiss (AT)

007 Strahov Sporto (CZ), A Spoon Called Phranc (DE), First Fatal Kiss (AT)

tisková zpráva

autor: redakce | 26. 06. 2007, 11:11:42 | návštěv: 1007 | reakcí: 0
08.07.07 @ 007 Strahov
zacatek: 19.30
vstup: 120,-

Sporto (CZ) electro hits
A Spoon Called Phranc (DE/CZ) Power Pop
First Fatal Kiss (AT) Girl garage synthy

Chcete se nudit u vody s rodičema nebo radši vyrazíte 08.07.07 na koncert na Sedmičku? Doporučujeme druhou možnost a následujou argumenty: tanec, rock, pop a nekultivovaná zábava s dívčím bandem First Fatal Kiss z Vídně, který vám přijede ukázat jak správně nakopat Mozartovy koule a který propaguje původní punkové myšlenky skrz pop a ženský šarm. Následovat budou A Spoon Called Phranc (Berlín/Praha), taktéž trojka, ale s chlapem za bicíma. Naservírují nakopnutý indie pop, dochucený frackovitým zpěvem. Na závěr duo Sporto s jejich setem plným popových hitovek, bzučení a gahanovskýho zpěvu. Začátek je 19:30!

First Fatal Kiss
Zkreslená basa, klávesy, bicí, housle a zpěv. "Feminismus tě převálcuje", prej. To je nejstručnější popis First Fatal Kiss. Jejich obecenstvo je přirovnává k the Slits. Zvuk FFK vám připomene to nostalgičtější, co nám zbylo z 80s. Pop-punk-new wave-garage rock s melodiemi, které vypadly z nízkorozpočtovýho horroru.
www.myspace.com/firstfatalkiss
www.firstfatalkiss.net

A Spoon Called Phranc
Dvě mladé krasavice a ošklivý pán (ano, hrál v L'Point), to je téměř neodolatelné lákadlo. Berlínsko-pražské trio A Spoon Called Phranc se v loňském roce přesunulo z holčičího pokojíčku na pódia skutečných klubu a rozladěné lo-fi vyměnilo za hlasité kytary, taneční rytmy a sprostá slova.... Taneční postpunk, powerpop, jak chcete, naživo je to rozhodně zábava. Představte si srážku Le Tigre, Sleatter Kinney, Sebadoh a Against Me! a dojde vám, proč měli úspěch na berlínském Ladyfestu i loňském Silver Rocket festivalu.
www.myspace.com/aspooncalledphranc
www.aspooncalledphranc.de.vu

Sporto
Sporto je posedlost skládánim a nahrávánim popovejch hitovek na čas. Co neni z ničeho hotový maximálně do tejdne, neobstojí. Šampón (ex-Shop Assistant) zpívá jako Gahan a Bourek (ex-Ememvoodoopöká) se křečovitě drží pravidla "první dobrá". Sporto je láska k vlezlejm melodiím, tanečním rytmům, čitelnejm strukturám, postpunkovejm kytarám a bzučení analogovejch synťáků. Sporto je bezstarostná prognóza krize středního věku těch, co byli rádi, že dospívali, když byla zlatá éra taneční hudby na ústupu, ale teď jim je to líto.
www.myspace.com/sportosupermusic

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek