Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

CRUCIAL SECTION, thrashcorová mlátička z Japonska, dvakrát v ČR!

CRUCIAL SECTION, thrashcorová mlátička z Japonska, dvakrát v ČR!

netisková zpráva

autor: United Crusties | 25. 10. 2011, 08:54:17 | návštěv: 515 | reakcí: 0

Nejdřív jeden text a komentář k němu od WHAT HAPPENS NEXT? z jejich LP „Stand Fast Armageddon Justice Fighter" z roku 2000:

RAZOR'S EDGE, CRUCIAL SECTION, FLASH GORDON and LIE
LIFE'S HALT, DISCARGA, the 80's Club and D.R.Y.
Tokyo!
Nagoya!
Osaka!
Yokohama!
INTERNATIONAL BANDANA UNION
INTERNATIONAL THRASH CONTINGENT
Don't forget San Francisco, Los Angeles and Sao Paulo too
all part of underground skateboard, mosh and thrash crew

----------------------------------------------------------------------

„Tenhle song věnujeme celé té nové mezinárodní vlně hardcore kapel, které do své hudby dávají tolik intenzity, energie, emocí, myšlenek a nadšení, že nám nezbylo, než na jejich počest složit tuhle skladbu."

Proč tenhle text od pozapomenuté thrashcore mlátičky? Protože druhá v něm jmenovaná kapela, tj. tokijští rabiáti CRUCIAL SECTION, přijede poprvé ve své skoro dvacetileté historii do našich končin, kde zahrají v neděli 30. října v Brně a v pondělí 31. října v Praze...!

V poslední Hluboké Orbě vyšla tahle recenze na aktuální desku CRUCIAL SECTION - singl „Against The Wind":

Když se na přelomu dvou tisíciletí pomalu zvedala tsunami vlna mezinárodního thrashcore, kterou na hlavní ose USA - Brazílie - Japonsko vydatně spouštěl Max/625 Prod./WHAT HAPPENS NEXT?, patřili tokijští CRUCIAL SECTION mezi její hlavní protagonisty. Dnes už je většina jejich spolubojovníků pod drnem, ale oni stále drží pozice, oděni do roztrhaných džínsů, s kšiltovkama na hlavách a ovázaní barevnými šátky na všech možných končetinách (potvrzuji - viděl jsem r. 2004 naživo!). Dvě velké desky jim vydal před dávnými lety právě Max, pak se CRUCIAL SECTION pustili do vydávání singlů a split singlů na všemožných malých labelech po celém světě, takže se jejich novější tvorba loví hůř, přesto si ke mně jejich aktuální singl cestu našel. A je to stejná paráda jako předtím - punkový thrashcore s hrubým přidušeným vokálem připomínajícím mi velmi RIPCORD, nasazení, energie, sborově skandované sbory. A pozitivně povzbuzující texty o tom, jak je důležitá komunikace a to, jít „proti větru". Kytarista Wada má na sobě triko obskurní belgické hardcore kapely z pol. 80. let CAPITAL SCUM a přesně do těchto časových končin a k tomuto typu kapel bych tvorbu CRUCIAL SECTION směřoval - Evropa, druhá půlka 80 .let - belgičtí HEIBEL, britští RIPCORD a HERESY, holandští B.G.K., italští INDIGESTI a NEGAZIONE... všechno skvělé party pro inspiraci a ještě lepší je, když tu inspiraci nasypete do kotle, pořádně pod ním zatopíte a výsledkem je to, co hrají právě nezničitelní CRUCIAL SECTION!

Pitvat dál hudbu CRUCICAL SECTION asi nemá smysl, zůstaňme u výše naznačeného - že hrají neskutečně nakopnutý thrashcore bez jakýchkoliv příměsí metalu a že naživo to bude bezpochyby totální uragán. Dle očitých svědků jsou zpěvák a kytaristi na pódiu víc ve vzduchu než na prknech a do hraní dávají absolutně všechno! Co je na téhle kapele skvělé kromě jejího energického hardcore výplachu jsou taky její texty, postoje a aktivity - CRUCIAL SECTION se i po všech těch letech stále věrně drží myšlenky hardcore jako mezinárodní sítě založené na myšlence D.I.Y. undergroundu a na přátelství, které překračuje hranice a kontinenty... jasně, může to znít pateticky, obzvlášť v roce 2011. Hardcore/punk v roce 2011 není stejný jako hardcore/punk v roce 2000, kdy WHAT HAPPENS NEXT? napsali výše uvedenou skladbu anebo v roce 1993, kdy se CRUCIAL SECTION dali dohromady - v dnešní době naprosté konzumní přesycenosti, době zamoření kdysi podzemní a nezávislé hardcore/punkové scény typicky kšeftařskými praktikami, v době, kdy si nejrůznější hvězdné kapely s mnohem kratší historií a mnohem menším počtem vydaných desek vymýšlejí nesmyslné podmínky a uvažování o hraní v cizině pro ně začíná až ve chvíli, kdy jsou proplacené letenky... OK, tak v téhle době sem přijíždějí CRUCIAL SECTION bez jakýchkoliv garancí či požadavků s tím, že budou hrát jen za peníze na benzín do dodávky, co je poveze po Evropě. V mailech, co si ohledně jejich koncertu aktuálně vyměňujeme, padá opakovaně to, jak jsou nadšení, že si u nás můžou konečně zahrát a jak se těší na místní kapely a hardcoristy... Hardcore/punk v roce 2011 vážně není takový jako dřív, ale zrovna CRUCIAL SECTION jedou pořád ortodoxně v tom samém jako kdysi - organizují podzemní koncerty v Tokiu po hlavičkou „United Thrash Night" (jejich počet už se pomalu blíží ke stovce), na svém labelu Crew For Life vydávají desky japonským i cizím kapelám (a mění desky - koukněte se po jejich fošnách - aktuální jsou výše recenzované EP „Against The Wind" a split EP s GERIATRIC UNIT - u Voltage, Insane Society, Phobie nebo Gasmask!), vydávají fanzin Face Up To It! a organizují turné po Japonsku pro kapely z Ameriky a Evropy (např. SEASICK, SIN ORDEN, GERIATRIC UNIT, NUCLEAR DEATH TERROR atd.). A v neposlední řadě jezdí - za výše naznačených (tedy žádných) „podmínek" po světě - v roce 2001 hráli 3 koncerty v Kalifornii po boku WHAT HAPPENS NEXT?, v roce 2004 byli poprvé v Evropě, v roce 2007 jeli Ameriku společně s HIT ME BACK a v roce 2009 byli zase v Evropě. Teď tedy Evropa potřetí a s ní i dva výstupy v našich zeměpisných šířkách:

Brněnský koncert proběhne v klubu Melodka (Kounicova 20, kousek od centra města) a kompletní sestava večera bude solidně nadupaná: odpálí to domácí úderka 6MAS (www.bandzone.cz/6mas), jejíž vše drtící mix crustcore a grindcore asi není třeba detailně představovat - skoro deset let existence a nedávno vydané zničující debutní LP „Rape The Earth" hovoří za vše. Dalšími účastníky budou jihlavsko-brněnští RAPSÖD (www.myspace.com/rapsodthrashers), super-energický pekelný thrashcore s taktéž nedávno vydaným debutním vinylem, velice povedeným split singlem s kolegy PRŮMYSLOVÁ SMRT. Se SEE YOU IN HELL (www.seeyouinhell.cz) se vracíme na Melodku už počtvrté, zatím to pokaždé byla totální jízda a nejinak tomu bude doufejme i teď (+ padne i hodně nových válů z připravované 3. velké desky). Běsnící power violence trio z Ostravy SHEEVA YOGA (www.bandzone.cz/sheevayoga) pak bude 4. domácím týmem večera - detailně představovat netřeba, nové LP „Svět ten čert vem" a evropský výlet s GRIDE jsou dvěma aktuálními zářezy na rychlých kytarách v rukou těchto veteránů!

Koncert v Brně začne v 19:30, otevřeno bude od 19:00. Hrát hardcore v neděli možná nemusí být taková zábava jako v pátek nebo v sobotu, ale chceme skončit už okolo 23:00 a klub je v centru města v dosahu všemožných spojů městské hromadné dopravy, tudíž by to neměl být moc velký problém. Vlez bude okolo 150 korun, minimálně pro ty, co dojdou přesně na čas. Na místě samozřejmě hromada dister a asi i jídlo od Food Not Bombs.

Pražský koncert proběhne v Dejvické klubovně (http://klubovna.povalec.cz), což je maximálně sympatické doupě jako stvořené pro hraní hardcore/punku! Najdete ho ukryté za garážema kousek od rohu ulic Gymnasijní/tř. Generála Píky, pěšky z metra na Dejvické jste tam za 10 minut. Začíná se v 19:00 a končí přesně ve 22:00, kromě SEE YOU IN HELL zahrají ještě thrashpunx BARREL z Plzně a ortodoxní d-beat FEAR OF EXTINCTION z Prahy.

Textem to protentokrát i ukončíme:

Kraťase, skateboardy, suicidalovky - my jsme banda MOSH!
(CZECHCORE S.R.K. - Brno, 1990)

n

Info o United Crusties najdeš na www.seeyouinhell.cz

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek