Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

KLaNGundKRaCH slaví 4 roky - ve schizo-stylu

KLaNGundKRaCH slaví 4 roky - ve schizo-stylu

tisková zpráva

autor: | 27. 10. 2011, 13:20:08 | návštěv: 674 | reakcí: 0

Coil Forever - KLaNGundKRaCH 4th Anniversary Death Party - Parasiting On Music IV

LINE-UP:
Decapitated Hed
US / Spleencoffin, tanzprocesz
Elekromagnetizace špíny na tanečním parketu, střední tempo, minimalní techno i minimální noise, glitch. TimothyWisniewski je známý jako člověk, který stojí za baltimorským labelem Spleencoffin, který kromě toho, že vydává duo Rosmary Krust, Marlo Eggplant, nebo třeba Form A Log, v nichž působí mj. člen Social Junk Noah Anthony aka Night Burger, přišel taky s výjimečnou dvoudeskou Laydyz in Noiz mapující femininní nezařaditelnou scénu převážně východního pobřeží. Na svých nahrávkách je orientovaný chladnějším, ale zároveň jednoznačně tanečním směrem (Subversive Club Process, 2009) - do oblastí strojových beatů, subbasů, zbytků povrochové špíny, kterou propustí nekompromisní rytmus a zasmyčkovaných děr (Looped Holes, 2002). Na kontě má mimo jiné split s Opera Mort, loňskou kazetu Isolation Pulse (2010) a čerstvý přírůstek Void Containment (2011) na nám již známém labelu tanzprocesz.
http://freemusicarchive.org/music/The_Decapitated_Hed/
http://spleencoffin.com

Krapoola
ESP/Berlin
Začátky působení schizoidního projektu Krapoola a jeho variací (Indhecenter) spadají do doby opřed 13 lety, kdy vznikl i label Grand Moffworks. Po deseti letech účastí na festivalech, experimentálních akcích a pouličních performancích v Madridu (International Noise Conference, 2009)a všude po Evropě se David Gomez stále pohybuje v záměrném zmatku. A to za tu dobu už hrál po boku nebo přímo spolupracoval s Felixem Kubinem, Sun O))), Wolf Eyes, Davem Phillipsem, To Live and Save in L.A, Faust, Crank Sturgeon, Vialka, Heatsick, Deathroes, The Skaters, Dolphins into the future, Acid Mothers Temple, Makoto Kawabata, axolotl nebo Lsd March. V současnosti Krapoola operuje v Berlíně, kde se věnuje jak své, „psychotéce", djingu s neobvyklou a experimentální hudbou ve stylu výbušných tanečně-orientovaných rhizomatů (Felix Kubin jeho styl nazval „Schizo-Style"), tak vlastním performancím s vlastnoručně vyrobenými objekty, jejichž zvuk směřuje od něžné, téměř primitivní divokosti až k psychedelické „bodymess".
http://www.myspace.com/indhecenter
http://freemusicarchive.org/music/Siesto_Krapooloso/
http://www.youtube.com/watch?v=d2yTcP-p66E

Roger Robert
Fr/ Le Vilain Chien, Commence par maman
Černá mše v bílých prostěradlech. Jestli na něco platí genilání charakteristika „povlečení je zapnuté až ke krku, místo knoflíků tabletky", jsou to Roger Robert. Sludge v rychlém tempu, někde mezi Slayer a Residents a všema, kdo neumějí dobře hrát. Dívčí, v podstatě čistě punkové duo, které tvoří Maïa - ze známějších Le club des chats - a Solène z kapely Dudu Geva, používá basu, kus bicích, syntezátory, kytaru a reverb. Kupodivu asi nejprimitivstičtější a nejpřímočařejší zvuk večera, který působí jako by se obě členky právě potkaly v garáži pod mostem. Samozřejmě nemají žádnou desku, ale obě křičí do mikrofonu.
www.myspace.com/rogerrobert
http://www.youtube.com/watch?v=VhNia49VvsA& feature=related

Total Crâne
FR / Los emes del oso
Ve vyšinutém triu z předměstí Paříže se sešel Guillaume papa (bicí, turecká flétna), jinak člen už zmíněných le club des chats, kytarista a zpěvák Fifi cadeau (La Ligne Claire) a Oso vibrato (kytara, zpěv), který stojí také za sólovým projektem Oso el roto a za v dětském stylu udržovaným netlabelem Los emes del oso, na němž už vyšla slušná řádka naprosto nekonvenčních desek: kromě Dudu Geva třeba TG Gondard, Régis Turner, ZUHN nebo Siesto Krapooloso. Hispánsko-francouzské pomezí a extrémní hudební slepenec od raggeae po noise tohoto labelu dobře charakterizují i odlehčenou příležitostnou tvorbu Total Crane. První a poslední veselá kapela vaší death party.
http://freemusicarchive.org/music/Oso_El_Roto/
http://osoelroto.free.fr/total%20crane.html

Insideparty and afterparty:

DJ Krapoola Monoslingeras
ESP/Berlin / umarmungen und (h)uman(h)unger, aMor/discos,Tronicdisease
„Punk is danceable basikally..."--
KLaNGundKRaCH [rec. label & booking]
http://klangundkrach.net/
http://klangundkrach.blogspot.com/


Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek