Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Alternativní stan na Hrachovce

Alternativní stan na Hrachovce

tisková zpráva

autor: redakce | 12. 07. 2007, 14:26:03 | návštěv: 840 | reakcí: 0

Hrachovka 2007 – prostor pro všechny

27. a 28. července se sejdeme na Hrachovce ve Valašském Meziříčí! A to všichni. Handicapovaní s lidmi bez postižení, cizinci s našinci, národnostní a etnické menšiny s těmi, kterých je víc, homosexuálové s heterosexuály, příznivci mainstreamu s fanoušky alternativy. Ačkoliv je Hrachovka festival hudební, dotknout se tu nemusíte jen nových kapel. Pohodlí tu najde každý. Pro zdravotně postižené připravujeme speciální zónu, aby si mohli vychutnat v klidu své miláčky. Program alternativního stanu je přitom jako prohlídka intergalaktických prostorů.

Legendary Pink Dots – návštěva z vesmíru. Kapela, ve které se snoubí několik žánrů a vliv dvou zemí. LPD totiž původně vznikli v Londýně, pak ale začali působit v Holandsku. Svou tvůrčí vizi nazývají Terminal Kaleidoskope - krasohled namířený na pestrý vesmír chvíli před jeho zánikem - a její "chiliasmus" vyjadřují i sloganem SING WHILE YOU MAY, který nese obal každé jejich desky. Povinný zápisek do hudebního „čtenářského“ deníku každého posluchače. Pokud vás sci-fi výlet nestrhne, pak je tu éterická Irka Nina Hynes. Čisté a propracované skladby, rychlé i pomalé písničky a především strhující zpěvačka. Návštěvou z naprosto jiných končin jsou SDNMT/Seidenmatt – německý mladý projekt, který vsadil na kombinaci samplů a živého zpěvu. Svěží vítr na berlínské scéně – i tak by se dali nazvat mladí Ter Haar. Používají působivou převrácenou strukturu songů a perfektní drumbreaky. Na živo stejně jako na desce otevírají vystoupení basou, kytarou a bubny, jejich vystoupení je plné pohybu a vřavy. Na západě ještě chvilku zůstaneme. Nizozemskou písničkářku Wotienke už zná skoro celá Morava. Také proto, že svou kapelu oživila muzikanty z Valašského Meziříčí. Chybět proto nemůže ani na Hrachovce. Ty Syčáci, Pavel Fajt a Autopilote nebo LongItal spojuje jediné: jsou to kvalitní uskupení. Jinak jsou naprosto odlišní a stejně se sejdou na jednom pódiu. OTK – nadějný projekt vynikajícího Ondřeje Ježka. Jednou nohou v undergroundu, druhou už teď na Hrachovce. A potom jako ochutnávka ve vinném sklepu: Lakeside X, Bullerbyne, MidiLidi, Abuse, Dva nebo Liger – vydařené vzorky ze skvělých oblastí. I když reggae už má v Česku svoje místo, když začínalo Švihadlo, byla to ještě hudba jen úzké komunity. A proto i tato skupina patří do alternativního stanu. Natálie Kocábová nechala svoje fanoušky čekat. Podle kritiků ale dozrála, a tak se máme na co těšit. A další návštěva z Brna: znovuzrození Bullerbyne a stálice jihomoravské scény Animé. Jako doprovod Swordfishtrombones, kteří posluchače tak trochu vrací do dob, kdy se hrálo z gramofonů, svým zvukem ale nabízí příjemnou moderní verzi indie-popu. Menšiny jsou také o rodném jazyku. Francouzštinu si za svou po svém způsobu vzali Miou-Miou. Naopak česky budou zpívat Žamboši. Jednou z nejžhavějších novinek jsou The Prostitutes – prolamují stojaté vody české scény a zlomit dokážou i každý předsudek. A party pokračuje až do rána, od toho budete mít v alternativním stanu DJe Gadjo Skalalaie.

Připraveny jsou také slevy. Pro ZTP a TP po prokázání se platí sleva na vstup 300 korun. Děti do 12-ti let mají vstup zdarma a to v doprovodu rodiče. Vezměte si proto průkazku na autobus nebo vlak sebou, kontrola bude provedena u vstupu. Držitelům karet ISIC, ALIVE, ITIC je poskytována sleva 100 Kč na vstupenky na celý festival v předprodeji i prodeji na místě. Více info o kartách a slevách v celé ČR na www.alive.cz.

Buďte otevření, zahoďte předsudky, pojďte si poslechnout známé i neznámé na Hrachovku!

Více na www.hrachovka.com

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek