Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Listopad podle Bleeding Ear: křehká Cara Beth Satalino i šílenci Sightings

Listopad podle Bleeding Ear: křehká Cara Beth Satalino i šílenci Sightings

tisková zpráva

autor: Márty | 1. 11. 2011, 18:56:47 | návštěv: 586 | reakcí: 0

Dva listopadové koncerty pořádané mikro kolektivem Bleeding Ear dokazují jeho tak trochu schizofrenní povahu. Nejprve ve spolupráci s kolínskou Holubník crew přivezou křehkou písničkářku, o devět dní později spolu s KLaNGundKRaCH představí noise rockové inovátory Sightings.

Cara Beth Satalino (US), Mon Insomnie -  3. listopad / Klub Final

Když se to vezme kolem a kolem, tak je to jednoduchá věc. Holka, která si vystačí s kytarou a svým hlasem. Všichni ale víme, co se dá s tímhle základním vybavením dokázat. „Když přišla nabídka na tenhle koncert, tak bylo jasný, že tenhle koncert nejde neudělat. Jednoduchý prostěpísničky, který vás učarujou na první poslech," píše Jura za Holubník crew. Nemá cenu se snažit nějak obsáhle popisovat co Cara Beth Satalino tvoří za hudbu. Je to civilní, upřímné a předkládané s takovou samozřejmostí, až jste přesvědčení, že je to součást vás samých. Jako vodítko vám můžou sloužit jména jako Des Ark, Cat Power, nebo Rainer Maria. Ještě lepší ale bude stáhnout si zadarmo její poslední EP Good Ones na této adrese: http://www.ifyoumakeit.com/album/cara-beth-satalino/the-good-ones/

S Carou Beth ve Finalu zahraje ještě Mon Insomnie, který se poslední dobou věnoval hlavně dalšímu projektu Tempelhof a jako písničkář se na koncertní pódium vrací po roce.

www.myspace.com/carabeth

moninsomnie.tumblr.com

Sightings (US), Microvomit -  12. listopad / Dejvická klubovna

Dekonstrukce rockové hudby v reálném čase nepatří k nejobvyklejším diváckým zážitkům nikde na světě, tím méně pak v Česku. Newyorské trio Sightings, které 12. listopadu zahraje v Dejvické klubovně, je však v tomto ohledu výjimkou. Kapela, která si původně udělala jméno brutálně hlasitým noise rockem zachyceném na eponymním debutu (Load Records, 2002), už dnes spoléhá na samotný hluk podstatně méně. Ovlivněni newyorskou scénou No Wave z přelomu 70. a 80. let zhruba od alba Arrived in Gold (Load Records, 2004) začali narušovat struktury skladeb nepřirozenými mezerami a pod kakofonické kostry skladeb začali místy klást melodie, které si člověk může zpívat ve sprše. Paradoxní je, že originálního zvuku dosahují Sightings v nejklasičtějším rockovém složení. Zvuk kytary však v tomto případě připomíná spíše tříštící se sklo a pevné podloží nenabízí ani překotná basa a úlomkovité (byť někdy až taneční) bicí. Kompozice této kapely proto zní, jako by se měly v příští minutě rozsypat. Přesto nějakou vyšší mocí drží pohromadě a navíc působí dojmem, že každý tón a úder tu má své nezpochybnitelné místo. Zdá se, jako by Sightings rozebrali rockovou skladbu na atomy, pečlivě každý kousek očistili od letitých nánosů klišé a poté z jednotlivých kousků postavili zcela nový tvar. Nejasné spojnice vedou k tak rozdílným kapelám jako jsou Liars, Wolf Eyes nebo raní Sonic Youth, ale ve všech případech jde spíš o letmé vodítko. Vyvrcholením tohoto přístupu jsou zatím poslední „velká" řadová alba Through the Panama (Load Records / Ecstatic Peace!, 2007) a City of Straw (Brah Records, 2010). Předkapelou budou Microvomit, nová kapela členů Soxoo a Ruinu.

www.myspace.com/sightings

n

www.bandzone.com/soxol

Márty / Bleeding Ear
e-mail: bugmen@centrum.cz

Související články

Sightings - Through the Panama
Sightings - Through the Panama

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek