Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Podzim: řekni svoje ne s Shield Your Eyes a Depakine Chrono

Podzim: řekni svoje ne s Shield Your Eyes a Depakine Chrono

tisková zpráva

autor: Marastjakcyp | 6. 11. 2011, 19:58:35 | návštěv: 684 | reakcí: 0

Shield Your Eyes, svým způsobem pohrobci Meet Me In St. Luis, jsou zamotaný hluboko do ostrovní math rockový scény kolem třeba That Fucking Tank nebo BATS.  Z kytarovejch pražců čistej tón neuslyšíš; všechno křivě, tóny zlomený o struny, zohýbaný přes prsty, ztracený  nejenom v  zběsile falešným ladění, ale i v prohozenejch strunách o různejch dýlkách. Kytaře pak sekunduje zpěv, kterej  s ní ve falešnosti svádí lítej boj a potřebnou náladu udržuje noiserockově burácející basa a úderně-účelný účelně-úderný bicí. A  hlavně se přitom neztrácí cit pro melodii, která zahřeje, pohladí, cit pro písničku, kterou si budeš broukat při ranních jízdách v tramvaji.  Přes veškerou diharmonii a hlučnost se nakonec servíruje hrozně hezká muzika, sladká, hřejivá, ideální na pozdně podzimní mlsání, ideální k překonání lezavý zimy spojený s šedou oblohou, k přeskočení louží plnejch spadlýho listí.

Jako předkapela se pak představí žánrově spříznění Depakine Chrono, který byly naposled v Praze k vidění před Helath v Meetfactory. Lehce punkem šmrnclej mathrock, spoustu hluku střídá spousta kudrlinek, rokenrolový vypalovačky zase zamotaný klubíčka rytmů. Harmonie se taky prznit daří, takže téma večera zůstává nenarušený, ale oproti Shield Your Eyes maj Depakine Chrono víc testosteronu a agrese. K přirovnání se hoděj třeba výše zmíněný That Fucking Tank nebo i hrdinové všech krkolomnejch dvoučlenejch uskupení, ano, samotná Hella.

Ptáš se kde a kdy a za kolik? Tak teda v K4 klubu - Celetná 20, uvnitř areálu Univerzity Karlovy - 13. listopadu od osmi hodin za stotřicet korun. Tak. Marastjakcyp.

Shield Your Eyes:
http://www.myspace.com/leavethetapesrunning

http://www.marastmusic.com/Recenze/SHIELD-YOUR-EYES-Theme-from-Kindness

Depakine Chrono:
http://bandzone.cz/depakinechrono

K4 klub:
http://www.k4klub.org/

Linky na akci:
http://www.last.fm/event/2085357+Podzim%3A+%C5%99ekni+svoje+ne+s+Shield+Your+Eyes+a+Depakine+Chrono

http://www.facebook.com/event.php?eid=280539688633664

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek