Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Písničkář Lopsided debutuje mp3 albem u Absent Hour Records

Písničkář Lopsided debutuje mp3 albem u Absent Hour Records

tisková zpráva

autor: redakce | 5. 09. 2007, 11:29:33 | návštěv: 1016 | reakcí: 0

Písničkář Lopsided debutuje mp3 albem u Absent Hour Records

Po albu "Three Names" od selFbrush a singlu Please The Trees "Wrong Along" vydává label Absent Hour Records svůj třetí titul, debut pražského písničkáře, který si říká Lopsided. Jeho eponymní devítipísňová kolekce je počínaje dnešním dnem kompletně ke stažení na webových stránkách vydavatelství ve formátu mp3. Pro fanoušky klasických nosičů pak bude k dispozici také limitovaná série CD-R alb v ručně dělaných obalech, která bude k sehnání na koncertech, přes web labelu nebo v krámku s alternativní muzikou a knihami Polí pět (www.polipet.cz; Dittrichova 13, Praha 2).

Lopsided: Solitérem se muzikant stává třeba i proto, že nenajde spřízněné duše, což je případ i obdivovatele Casiotone For The Painfuly Alone, Smog nebo Low. Ten má ve výbavě neškolený hlas, elektrickou kytaru, foukací harmoniku i laciné klávesky Casio, z nichž už nějaký ten pátek smyčkuje a vrství stopy do svého počítače. Jeho debutové album, nahrané v průběhu loňského roku, shrnuje jeho dosavadní pokusy s domácím nahráváním a lo-fi estetikou devíti sympaticky neučesanými písničkami s anglicky zpívanými texty.

Svoji koncertní premiéru si pak Lopsided odbyl teprve letos jaře, nejbližší příležitost vidět sporadicky vystupujícího muzikanta bude už ve středu 5. září v galerii AM 180 (Bělehradská 45, Praha 2), kde bude předskakovat one-man projektu Quantum Remainder Dylana Willemsy, houslisty a blízkého spolupracovníka americké písničkářky Niny Nastasii.

Nejbližší koncerty: 05.09. galerie A.M.180 / Utopia club (+ Quantum Remainder) 19.09. klub 007 Strahov, Praha (+ selFbrush) 26.10. festival dokumentárních filmů, Jihlava

Linky: www.absenthour.cz www.myspace.com/lopsidedsite

Další informace, booking: Pavel Ovesný :: oves@centrum.cz :: tel. 777 328 413

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek