Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Temný a hlučný noise punk NOEM (de) ve Finalu

Temný a hlučný noise punk NOEM (de) ve Finalu

netisková zpráva

autor: xmrbananax | 19. 02. 2012, 20:56:48 | návštěv: 562 | reakcí: 0

NOEM (Německo) + DRAMAMINE (Německo)

sobota 25.2.2012
Praha - Žižkov, Klub Final
Start: 20:00 Vstup: 100 kč


Je skvělý to sledovat znova a znova, jak mladá krev stále více postupuje v punkové archeologii a nasává vlivy hlouběji a hlouběji v podzemní historii. Členové Press Gang přesně v tomhle dozráli do bodu, kdy se jejich nadšení a enthusiasmus spojil s nějakou tou životní deziluzí a okouzelním hlučným a temným noise punkem 70. a 80. let. Průsečíkem toho všeho jsou pak NOEM, kteří v sobě parádním způsobem spojují vlivy Jesus Lizard, pozdějších Black Flag a fakanského přístupu k věci. Ze současných kapel by se určitě dali jmenovat Pissed Jeans (k těm mají hudebně blízko opravdu hodně) nebo Sex/Vid. Prostě hlučný noise punk rock s podivně temnou náladou, který je paradoxně agresivní a nebezpečný svou zdánlivou monotóností. Zároveň ale pořád pulzuje výbušnou hard core energií i když je pokroucená do nemocné masy hluku, která vás rozloží na molekuly. Skvěle je to slyšet na jejich aktuální desce "Panzer". Naživo do to Noem jdou navíc úplně na krev a jejich koncerty už jsou v Německu legendární pro svou nevypočitatelnost, takže je velký předpoklad, že to bude hodně zajímavý.


Společnost na turné jim pak budou dělat DRAMAMINE, další velmi zajívá kapela z Německa, kde se objevili členové Press Gang a Short Fuse. Oproti Noem jsou přeci jen trochu sofistikovanější, ale hlavu vám dokážou zamotat se stejnou intenzitou. Jejich hudba je postavená více na post punkové náladě a kapelách jako My Bloody Valentine nebo Sonic Youth, ale z mého pohledu je to větší jízda směřující do vod Hot Snakes, klidnějších věcí od Leatherface a v neposlední řadě k Dischord kapelám jako Smart Went Crazy, Severin nebo třeba Medications. Tedy chytrá melodická muzika s lehce hypnotickou náladou, ale i s elekterizujícím punkovým napětím. Nedávno vydaná deska "Green Horse" v sobě opět skvěle spojila všechny tyhle vlivy a pro mě osobně je to trochu překvapivě jedna z nejposlouchanějších nahrávek počátku roku. Tím pádem se nemůžu tohohle koncertu dočkat a vy byste si ho neměli taky nechat ujít. Přijďte podpořit dvě symaptický kapely do sympatickýho prostoru pražského klubu Final, jehož útulnej suterén je ideálním místem pro podobnou akci.


dramamine-music.blogspot.com
doyoustarve.bandcamp.com

Související články

Pissed Jeans - Hope for Men
Pissed Jeans - King of Jeans

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek