Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Fiordmoss vydávají Ink Bitten

Fiordmoss vydávají Ink Bitten

tisková zpráva

autor: Bumbum Satori | 1. 03. 2012, 09:06:21 | návštěv: 800 | reakcí: 0

Na přestupný rok 29. února 2012 vydávají Fiordmoss vlastním nákladem druhé album Ink Bitten. Pětipísňové EP vychází digitálně a na vinylu - ten bude bohatší o remixy. Název alba je inspirován zapomenutým fenoménem ženských průkopnic tetování z 19. století a tématem se zabývá i píseň Maud, když odkazuje k první proslavené americké tatérce Maud Stevens Wagner, jejíž tetování má na sobě zpěvačka Petra Hermanová na titulní fotce alba. Píseň Paris versus Sarajevo je příběhem dívky ze Sarajeva, která uteče před válkou do Paříže. Hard a Starboardje o příběhu existující fotografie ledovce do nějž narazil Titanic, pořízené českým fotografem Štěpánem Řehořkem jen pár dní po neštěstí. Píseň Midway lamentuje nad silným znečištěním oceánů a v Deer Traps vypráví jazykem Nadsat (z knihy Mechanický pomeranč) lovec své ženě o lovu divoké zvěře.

Všechny písně na albu vznikly v uplynulém roce po přijetí nového člena Jana Boroše
z původně zaskakujícího koncertního kytaristy se rychle stala muzikantská i autorská opora dua.

Rok 2011 byl pro Fiordmoss zlomový nejen kvůli personální změně, ale také díky pozornosti, které se kapele dostalo. Do hledáčku médií se dostali jednak díky úspěšnému debutovému EP Gliese, které si zdarma stáhly tisíce fanoušků po celém světě, ale také účastí zpěvačky Petry Hermanové na prestižníRed Bull Music Academy v Madridu. Díky úspěchu předchozí nahrávky kapela začala čile koncertovat - během roku sdíleli pódium s hudebníky jako je Jamie WoonMachinedrum neboHudson Mohawke. Jsou nominováni na cenu kritiků Vinyla 2011 v kategorii Objev roku.

Spojení s Red Bull Music Academy zůstává pro kapelu klíčovým i v případě alba - díky podpoře může Ink Bitten vyjít i v podobě dvanáctipalcového vinylu. První strana bude obsahovat pět písní z Ink Bitten a druhá strana některé z remixů, na nichž pracují producenti z celého světa . (Zbývající remixy pak vyjdou digitálně.) Mezi oslovené remixéry patří Tvyks (CZ, Meanbucket), Raisa K (UK, Micachu and The Shapes), Thomalla (DE, Krakatau), Canblaster (FR, Club Cheval), Giganta (GR), Dikolson (CZ, Minority), Floex (CZ, Minority).

Album je k dostání v podobě bezplatného digitálního downloadu z webu kapely nebo pro ty, kdo chtějí kapelu podpořit, ze serveru bandcamp.com. Vinyl bude následovat v dubnu, je možné si jej předobjednat na stránce kapely, nebo koupit na koncertech. 
V dubnu kapela vyrazí na společné turné s Floexem, v létě se objeví na festivalech Bažant Pohoda čiColours.

Fiordmoss jsou:
Petra Hermanová, Roman Přikryl, Jan Boroš

Nejbližší koncerty:
24/04 Praha, Palác Akropolis (+ Floex) 
25/04 Brno, Fléda (+ Floex) 
26/04 Olomouc, Jazz Tibet Club (+ Floex) 
27/04 Valašské Meziříčí, M-klub (+ Floex) 
23/06 Praha, United Islands 
06/07 Trenčín, Festival Pohoda 
13/07 Ostrava, Colours of Ostrava

Nahráno: studio u.fon 
Mix: Fiordmoss ve studiu u.fon 
Mastering: Ondřej Ježek, studio Jámor 
Fotografie na cover: Teri Varhol

Album digitálně k zakoupení a poslechu: zde
Album digitálně ke stažení: zde

info: 
www.fiordmoss.cz 
www.facebook.com/fiordmoss 
www.twitter.com/fiordmoss 
kontakt: 
www.bumbumsatori.org

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek