Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Svetový post-rock zo strednej Európy: Rosa Parks a Dawn To Come v Bratislave

Svetový post-rock zo strednej Európy: Rosa Parks a Dawn To Come v Bratislave

tisková zpráva

autor: Filip Drabek | 5. 03. 2012, 15:19:46 | návštěv: 754 | reakcí: 0

Špičkový post-rock a sludge sa nemusí nutne rodiť tisícky kilometrov od nášho hlavného mesta. Na najbližšej akcii koncertnej série After Hours o tom presvedčia overení maďarskí inštrumentalisti Rosa Parks z Győru a prešovské trio Dawn To Come, ktoré v Oblude pokrstí svoje čerstvé debutové EP. Stane sa tak už 25. marca.


ROSA PARKS (HUN)

Štvorica, pomenovaná po americkej černošskej aktivistke, vyrástla z indie gitaroviek, aby sa začala venovať dlhým a melodickým plochám a asociovala ten najklasickejší post-rock á la Explosions in the Sky alebo This WIll Destroy You, najnovšie aj so štipkou math-rocku a hardcoru. Koncom roku 2010 debutovali s EP-čkom, ktoré sa dá stiahnuť zadarmo z ich Bandcampu. V susednom Maďarsku patria k najvyhladávanejším predskokanom veľkých post-rockových mien, v Bratislave sa predstavia už po niekoľký raz, naposledy si tu zahrali s talianskymi Raein.

http://rosaparkshun.bandcamp.com/
http://www.mediafire.com/?tzjw3jdzemkzxq1 - download EP
http://www.youtube.com/watch?v=pDQCTf5N6KI - live video
http://www.facebook.com/rosaparkshun

DAWN TO COME (SK)

Dawn To Come svojimi pomalými a temnými skladbami vyrastajúcimi z malých nápadov rastúcich do epických koncov jasne definujú žánre sludge a post-metal. Za pár mesiacov ich existencie už stihli predskakovať kapelám ako Carusella, Rosetta, Rosa Parks alebo My Pollaris Artillery a pôvodné duo doplniť o basgitaristu Dana z tatranských Time Of My Life.
Ich debutové EP, ktoré vyšlo v januári pod labelom Exitab ponúka síce len dve skladby, no viac ako osemnásť minút hudby. Epická dĺžka skladieb potvrdzuje ich žánrovú príslušnoť, na Slovensku stále málo vídanú, zároveň však Dawn To Come ponúkajú zvuk, ktorý sa nemá prečo stratiť medzi veľkými zahráničnými menami.

http://dawntocome.bandcamp.com/
http://www.facebook.com/dawntocome
http://www.youtube.com/watch?v=nqG44AAIMy8 - live video

AFTER HOURS 12:04
ROSA PARKS (HUN)
(post-rock/math-rock)
DAWN TO COME (SK)
(sludge/post-metal)

OBLUDA / 25. 3. 12 / 20:00 / 4e

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek