Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Newyorští Polite Sleeper a Botanica se potkají V Lese ve Vršovicích

Newyorští Polite Sleeper a Botanica se potkají V Lese ve Vršovicích

tisková zpráva

autor: kyeo | 29. 03. 2012, 19:21:48 | návštěv: 694 | reakcí: 0

Nový úplněk, nová párty. Vychází nové číslu hudebního časopisu Full Moon a číslo #22 si na svůj křest pozvalo newyorskou smetánku. Ve sklepních prostorách Café V Lese vystoupí ve středu 4. dubna stará známá Botanica s Brianem Viglinonem za bicími a folkpunkové trio  Polite Sleeper. A večer čeká hosty DJská noc Fiesta. Začíná se o půl osmé, lístky budou stát 250 Kč.

Swingující punkový kabaret Botanica je jeden z výsledků žánrových kolizí ve žhavém newyorském hudebním podnebí, podobně jako spolky Gogol Bordello, Balkan Beat Box nebo Firewater. Hudba Botaniky možná není tak přímočará, ale zato elegantnější, rozmanitější a ve výsledku i razantnější. Stejně jako barevná atmosféra New Yorku čiší z produkce skupiny fluidum Berlína, jeho dekadence, rozmary a smyslnost. Na albech Botaniky se eklekticky snoubí rock, blues, klezmer nebo šanson, její leader Paul Wallfisch je skutečným entertainerem v pravém smyslu tohoto slova. Zpěvák, bavič, poděs, destrukční pianista, satir a ďábelský symbol v jednom. Divoké taneční kousky střídají zadumaná blues, balkánskou diskotéku zase berlínský bar se štiplavě ranní atmosférou. Ansámbl představí novou desku volně na motivy klasiky Mistra a Markétky, What Do You Believe In, poprvé na vinylu!

Kytary a nohavice u kalhot proklatě vysoko! Trio Polite Sleeper (zpěvák a kytarista Jason Orlovich, bubeník Tim Wilson a klávesák Michael Curtes) se také vrací už poněkolikáté za posledních pět let. Folk-punkový lo-fi ansámbl, postavený na základech a bývalých členech Yellow Press (album Comfortable Curses vyšlo kdysi na Day After), přijíždí s heslem: „The trio with a long punk history earned its chameleon reputation as both a wild live act and three gentlemen troubadours over countless tours and three lovely LPs." Žádný z jejich minulých koncertů nezklamal, je načase znovu vytáhnout taneční botky.

Full Moon #22 release party w.

Botanica (usa) & Polite Sleeper (usa)

Středa 4. dubna 2012 @ Café V Lese, Praha

facebook: http://www.facebook.com/events/319403964776403

last.fm: http://www.last.fm/event/3191841

Botanica: www.botanicaisaband.com

Polite Sleeper: www.politesleeper.com

Café V Lese: www.cafevlese.cz

Související články

Polite Sleeper - Seens
Polite Sleeper - Lake Efect

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek