Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Poeta Bene předvede své Spam Poetry v Brně za asistence Piči z hoven

Poeta Bene předvede své Spam Poetry v Brně za asistence Piči z hoven

tisková zpráva

autor: Hank | 31. 03. 2012, 13:45:44 | návštěv: 740 | reakcí: 0

Dva projekty, které úspěšně boří hranice svých žánrů a nachází tak nové nečekané obohacující prvky se představí ve středu 4. 4. v brněnském klubu Boro. Slovenský vysoce ceněný rapující básník Bene přijede se svým posledním albem Spam Poetry a originální mladé kapely bude zastupovat místní Piča z hoven, neboli ◊≈.

Eklektický slovenský raper a poeta Bene nezahálí a vydává desky v téměř pravidelném půlročním cyklu. Po „špinavém" EP Slovenčina pre samoukov s producentem Stratosoulem a organickém a syrovém spojení s Delikem ze skupiny Moja Reč na albu Záblesky geniality, úlomky šílenstva přišlo loňské Spam poetry. Pod tím je podepsaný kromě Beneho i dlouholetý parťák Peko a jazzman Roland Kánik. Deska, která vyšla jakoby jen tak mimochodem ke knize textů Slovenčina Pre Samoukov/Spam Poetry by rozhodně neměla ujít vaší pozornosti. Bene, který je možná i známější pod svým alter egem Peťo Tázok, završuje vydáním Spam Poetry svůj přerod z undergroundového rapera k undergroundovému poetovi. Jen samotná skutečnost, že texty byly vydány i knižně, je v rámci hip hopové scény něčím revolučním. Nikoli však překvapujícím. Pomyslným štemplem na tomto albu je pak čerstvé vítězství na slovenských výročních cenách Radio_Head Awards 2011 v kategorii Hip hop / Rap / R'n'B.

Stejně jako není radno nechat se u Beneho zastrašit kategorii hip hop, není u Piči z hoven (◊≈) dobré dát jen na název. Audiovizuální brněnský pětičlenný projekt zahaluje popové melodie do melancholicky potemnělých nálad pod názvem doom pop. Vražedně čistá lyričnost českých textů v podání Evy Jaroňové je doplněna o neméně jímavou videoprojekci. Co nevidět vyjde ◊►≈  dlouho odkládaný debut Doom na kraji lesa.

S večerem samotným bude spojena i výstava koncertních fotografií Luby Mrkvici.

4. 4. 2012 Klub Boro, Křenová 75, Brno
http://www.boro-klub.cz

Související články

Peťo Tázok & Karaoke Tundra - Album
Peťo Tázok & Karaoke Tundra - Neuveritelne smutný album

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek