Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Kachnička Entertainment vydává 12´split Marbulínkova sestřička s nejmilejší drůbeží | Drutty

Kachnička Entertainment vydává 12´split Marbulínkova sestřička s nejmilejší drůbeží | Drutty

netisková zpráva

autor: Sedlo a Kuba O. | 2. 04. 2012, 19:12:42 | návštěv: 889 | reakcí: 0

31.3.2012 vychází pod hlavičkou Kachnička Entertainment společné 12palcový split LP Marbulínkova sestřička s nejmilejší drůbeží | Drutty

Marbulínkova sestřička s nejmilejší drůbeží

Tvorbu tohoto bruntálského uskupení lze asi nejlépe charakterizovat slovy svoboda, improvizace, hluk, intenzita...
Ucelená hudební forma často ustupuje důrazu na celkový dojem. Improvizace je v podstatě jediným společným jmenovatelem všech jejich koncertů.
Občas lze zaslechnout i relativně ujednocené texty, ale hudbou se každý koncert dokonale liší. 
Proměnlivá je i sestava muzikantů, ale ne ve smyslu neustálých personálních změn (jako je tomu bohužel často zvykem u různých "renomovaných" spolků.) Zde je to spíše důkaz svobodomyslnosti a naprosté otevřenosti. Hranice a mantinely si totiž stanovuje každý sám a v případě Marbulínků jich opravdu mnoho nenajdete.

Před nějakým časem jsem se pokusil vystihnout jejich poselství v tomto článku:
http://lukassedlacek.blog.idnes.cz/c/155794/Marbulinkova-sestricka-s-nejmilejsi-drubezi.html

Jak sami o sobě s nadhledem říkají, Marbulínci by tímto počinem rádi zanechali brázdu v historii. Sám se musím přiznat k tomu, že okamžik, kdy na mě poprvé z černých drážek vinylu zpěvačka Markéta zařve, že "mrtvé hlavy mrtvých žen padají na zem!", bude i pro mě osobně velikým zážitkem.

http://mssnd/bandcamp.com
http://bandzone.cz/mssnd

Drutty

S trochou nadsázky se dá říct, že hrají směs metalu, ambientu a elektro-noise s industriálními záškuby.
Původně chtěli zničit metal. Nejprve vymysleli název, až pak určili, kdo na co bude hrát. Typovi, co pořádal metalový fesťák řekli, že se jmenují Drutty, a že by je měl na ten fesťák pozvat. Když o pár týdnů později viděli svou kapelu na plakátech po celém městě, došlo jim, že by měli vytvořit nějakou tu hudbu. Dva týdny před prvním vystoupením měli první zkoušku. Metalisti je na prvním koncertě neukamenovali, ani žádné pivo nepřiletělo. Pak se jim nachomejtlo několik dalších příležitostí na zničení metalu, všechny s naprosto opačným efektem - Drutty si "podmanili" metal heads široko daleko. Po několika dalších koncertech rozhodli se nahrát desku. Ta vyšla na CD v počtu cca 15 kusů pod názvem "King Blues" a obsahovala jedinou 21 minut dlouho skladbu Nanohumanity (zdarma ke stažení na http://www.kachnicka.com a  http://drutty.bandcamp.com.)
Nakonec se původní klávesák chopil druhé kytary, na klávesy přibrali jiného, a nahráli novou předělanou verzi "Nanohumanity_2.0" znovu, speciálně pro účely splitu s MSsNS. Nyní se nacházejí přesně na půli cesty mezi tím, co bylo a tím, co bude.
http://bandzone.cz/drutty

Proč Kachnička? A proč Entertainment?
Kachnička prostě proto, že je to skvělé slovo a nenajde se snad nikdo, kdo by neznal tu klasickou žlutou, koupelnovou. Entertainment jsme použili místo profláknutého "records" z toho důvodu, že veškeré naše konání by mělo být hlavně zábavné a rozhodně se nehodláme zaměřovat pouze na vydávání desek. Snad se nám občas podaří uspořádat i nějaký ten koncert,  první z nich již proběhl 17.3.2012 v Art Café Mandala v Kopřivnici. Vystoupili prostějováci Unna (http://bandzone.cz/unna) ze stáje MamaMrdaMaso (http://www.mamamrdamaso.org) a Social Party z Opavy (http://socialparty.blog.com)


A aby byl výčet našich aktivit kompletní, je třeba zmínit fakt, že nejpozději v květnu 2012 povýšíme naše skromné nahrávací studio ze současných deseti stop na šestnáct. Takže to vypadá, že o zábavu snad bude postaráno.

Díky za Váš čas, zůstaňte nám nakloněni a snad někdy někde na koncertě naviděnou!

Lukáš "Sedlo" Sedláček
Dukelská 1053
Kopřivnice
74221
+420 739 024 476

info@kachnicka.com
mikasedlinen@seznam.cz

-------------------------------------------------------

Zdar a moc milovníkům múz, elektriky a kytar, strážcům světla a všem dobrým lidem a silám,

na to, že je letos teprve březen, tak už se tedy dějí věci -  nečekané se stalo skutkem a  na Bílou sobotu 7.4.2012 v bruntálské Africe proběhne křest 12´split LP dvou černých perel severomoravského hudebního podzemí MSsNDDrutty. Více o těchto spolcích a o jejich počinu, který je vůbec prvním releasem nového undergroundového koncernu Kachnička Entertainment, si můžete počíst v níže připojené tiskové zprávě.

Jo, počítáte správně, tohle nemůže být všechno, pekelní jezdci z Apokalypsy jsou vždycky čtyři. Tuhle divokou panychidu tedy doplní další dvě  těžké váhy a naši věrní druzi v boji za lepší svět, kteří mají taktéž na kontě čerstvé nahrávky - Milano (recenze LP "Neřvi na mě!" - Musiczone) a Social Party (recenze CD "Prolomit ledy" - CzechcoreA2Full MoonKidsAndHeroesMusiczone), první hrají tvrdě a rychle, druzí tvrdě a pomalu, ale obojí je pořádný rock´n´roll. Nesmíte věřit všemu, co slyšíte, ale tomuhle rozhodně ano, takhle zní pravda. Součástí večera bude i vernisáž výstavy Kateřiny Olejníčkové, která mj. pro vás vytváří všechny tyhle parádní plakáty ( a taky odehrála pár památných koncertů  jako nekonvenční kytaristka/houslistka MSsND). Přijďte, vemte s sebou své známé a rodiny, všichni se navzájem pokřtíme ohněm, tohle bude Velká noc!

KubaO.

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek