Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Velikonoce v Boru ve znamení dualismu: THE CANYON OBSERVER (Slo) a LAPA

Velikonoce v Boru ve znamení dualismu: THE CANYON OBSERVER (Slo) a LAPA

tisková zpráva

autor: Keftes Party | 3. 04. 2012, 20:44:36 | návštěv: 668 | reakcí: 0

Velikonoce v Boru ve znamení dualismu

Na velikonoční pondělí 9. dubna jsme připravili další akci. V brněnském klubu Boro zahrají THE CANYON OBSERVER ze Slovinska a LAPA z Prahy. Obě grupy se vyznačují poněkud těžkotonážním pojetím muziky, což je podle nás tou pravou velikonoční pomlázkou.

Pětičlenná kapela THE CANYON OBSERVER vydala na podzim loňského roku u slovinského labelu Kapa Records nahrávku s názvem Chapter I: The Current of Her Ocean Brings Me to My Knees, k níž jede aktuální turné. V jejich hudbě se mísí vlivy noisu, sludge, metalu i HC, přičemž celou tuhle synkrezi můžeme popsat jako monolog zlobivého liskače, který se pokouší na baru sbalit tu nejhezčí buchtu večera, aby se po víceméně úspěšném snažení rozhodnul jít radši chlastat s kámošema. Klidnější pasáže (reminiscence na kapely jako Coma Stereo nebo ŠKM Banda je nepřehlédnutelná) se střídají s kovovými a v dobrém slova smyslu se opakujícími riffy, a když už si začínáme myslet, že jsme v jejich muzice objevili vše podstatné, tak nad tím vším začne čarovat zběsilý vokál. V pojetí přístupu k The Canyon Observer se nemusíme bát použít termín čistý dualismus, protože toto základní rozdělení na dvě protikladné strany je asi tím nejpřesnějším vyjádřením skutečnosti.

Gnu existujou a vždycky existovat budou." píše na svém webu LAPA a my nemáme jediný důvod jim to nevěřit. Zanechme ale nostalgického pofňukávání a pojďme se zaměřit na tuhle novou a sympatickou kapelu. Někteří z nás měli to štěstí vidět premiérový koncert Lapy na loňském festivalu V Brance. Jejich set nás dostal takovým způsobem, že jsme okamžitě začli uvažovat nad uspořádáním lapačové párty v Brně. Trvalo nám to skoro rok, ale dočkali jsme se. Co nám přijde na téhle skupině nejsympatičtější, je jejich bezchybné využívání jednoduchosti při dosahování epického celku. Takže se zase bavíme o dualismu, ale trošku v jiné formě, než jak ho zmiňujeme výše. Lapa se vyžívá v repeticích a jadrných harmoniích, a přitom jsou jejich skladby dobře čitelné a mají v sobě svým způsobem určitý nádech hitovosti (sic!).

Pokud jste dočetli až sem, musí vám už být zcela jasná paralela mezi Velikonocemi a koncertem The Canyon Observer a Lapy. Stejně jako v Novém Zákoně, tak i v Boru se na velikonoční pondělí odehraje grandiózní a akční příběh, který v lineárním pojetí času směřuje k neznámému konci.

9. dubna 2012
BORO Klub, Brno, Křenová 75
Start: 20:00
Vstup: 100,-

The Canyon Observer (Slovinsko)
http://thecanyonobserver.tumblr.com/

Lapa (ex-Gnu)
http://www.myspace.com/lapa-sonic

Těší se Vás Keftes Party (www.keftesparty.cz)

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek