Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

PLACARD HEADPHONE FESTIVAL - Festival pro sluchátka

PLACARD HEADPHONE FESTIVAL - Festival pro sluchátka

tisková zpráva

autor: k!amm | 3. 04. 2012, 21:42:34 | návštěv: 743 | reakcí: 0

kulturní čtrnáctideník A2 + Romano Krzych + Komunikační prostor Školská 28 + radio Lemurie TAZ uvádí:

PLACARD HEADPHONE FESTIVAL
FESTIVAL PRO SLUCHÁTKA

7. 4. 2012 10-22h
Komunikační prostor Školská 28, Praha 1

V sobotu 7. dubna se v pražském Komunikačním prostoru Školská 28 poprvé v Česku uskuteční "sluchátkový" festival Placard, který založil v roce 1999 pařížský hudebník Erik Minkkinen (známý ze skupiny Sister Iodine a dalších experimentálně hudebních formací - rozhovor s ním čtěte ZDE) a od té doby kromě Paříže proběhl i v mnoha dalších evropských městech. Ideou festivalu, během něhož posluchači vnímají živou hudbu výhradně prostřednictvím sluchátek, bylo vytvořit intimní prostor pro poslech hudby nikoli v izolaci domova, jak bývá běžné, ale ve společnosti dalších lidí. Akce funguje na striktně demokratickém principu: nemá pevnou dramaturgii (když pomineme technická omezení daná charakterem sluchátkového festivalu, která k účasti předurčují především elektronické a tišší akustické hudební projekty), přihlásit se může kdokoli.

Festivalu, který proběhne od 10 do 22 hodin a bude se i živě přenášet prostřednictvím streamu na webu http://leplacard.org, se zúčastní více než dvě desítky skupin či performerů, např. C-drík, Radio Royal, Hans Svoboda, Head in Body, No Pavarotti, Pelikán/Vrba, X61, Guam Guar, Milan Kozelka, Selectone a další. Celý line-up najdete ZDE. Těšit se můžete i na občerstvení, sestávající z domácí kuchyně redaktorů A2 a týmu Školské 28, točeného piva z pivovaru Kácov a dalších nápojů. Vstup je zdarma.

V příloze plakát a kompletní tisková zpráva.

http://leplacard.org/

http://leplacard.org/2012/Placard/Praha/

http://advojka.cz/A2+

http://skolska28.cz

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek