Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

MarastMusic Vás zve na WHEN ICARUS FALLS, Ufajr a Avelon v Praze!

MarastMusic Vás zve na WHEN ICARUS FALLS, Ufajr a Avelon v Praze!

tisková zpráva

autor: pp | 5. 04. 2012, 21:44:07 | návštěv: 603 | reakcí: 0

WHEN ICARUS FALLS - Swiss [post-hardcore, post-rock]

http://www.myspace.com/whenicarusfalls

UFAJR - Cze [indie/post-rock]
http://bandzone.cz/ufajr

AVELON - Cze [post-hardcore, ambient]
http://bandzone.cz/darknessinside666

11. 4. 2012 - Praha, K4 [Celetná 562, Praha 1, cca 1min. chůze ze Staroměstského náměstí]

Start 20:00, Vstup 100 Kč

WHEN ICARUS FALLS jsou mladou kapelou (založeni roku 2007) ze Švýcarska, jednou ze zástupců silně vzkvétající post-hardcorové vlny, jež v sobě snoubí post-hardcore/metalovou dravost s post-rockovou zasněností, čili něco pro fandy Rosetta, Isis, Khoma nebo třeba našich FDK či Five Seconds To Leave. Poměrně dlouhé a gradující skladby jsou protkány piánem a emotivními zvraty, ale i vlnami energie pumpujících do posluchačů potřebnou chuť s nimi jít dál až na okraj, absolvovat s nimi celou cestu do neznáma. V případě WIF ale nejde o klasický příklad dekadentně temné muziky, ale hledat u nich svit pozitivních zítřků je zbytečné, sem tam nějaký paprsek, to ano.

O kvalitách WIF pak napovídá fakt, že jejich více než třicetiminutové EP Over the Frozen Seas vydali Get A Life! Records, kteří stojí třeba za Zatokrev, jejichž tour je v závěsu. Po tomto EP When Icarus Burns koncertovali třeba s Red Sparowes, Zatokrev nebo Impure Wilhelmina, následně objeli Evropu.

Před rokem pak When Icarus Falls začali makat na nové desce Aegean, která je inspirována prací známé psychiatričky Elisabeth Kübler-Ross, jež popsala pět stádií umírání: popírání, hněv, vyjednávání, depresi a finální přijetí. V létě WIF skladby zaznamenali studiově a až do letošní zimy dělali na post-produkční stránce. Dle první ukázky na jejich MySpace (myspace.com/whenicarusfalls) můžeme očekávat silné album plné nejen zvrácených emocí, které tentokrát vyjde u Headstrong Music.

When Icarus Burns:

Diego Mediano  - Vocals

Luis Cordeiro    - Guitar

Yann Cottier     - Guitar

Claude Humbert-Droz    - Bass

Xavier Gigandet            - Drums & Keys


Koncert se uskuteční již příští středu 11.4.2012 v pražském klubu K4. Předskakovat budou pražští UFAJR (bandzone.cz/ufajr), kteří teď po instrumentálním období začínají hrát opět se zpěváky a nadějní AVELON z Mostu (bandzone.cz/darknessinside666), kteří na podobnou muziku jako WIF jdou trošku z jiného směru, navíc si v hlavním městě odbydou premiéru. Přijďte se přesvědčit.

http: //www.facebook.com/events/382746181760285/

http://www.last.fm/event/3194272+When+Icarus+Falls+at+K4+Students+Club+on+11+April+2012

http://www.marastmusic.com/Tiskove-Zpravy/WHEN-ICARUS-FALLS-Ufajr-a-Avelon-v-Praze

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek