Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Zatokrev mají před vydáním desky u Candlelight Records, která posadí na zadek i Neurosis, a přijíždějí do Brna

Zatokrev mají před vydáním desky u Candlelight Records, která posadí na zadek i Neurosis, a přijíždějí do Brna

tisková zpráva

autor: aardvark | 7. 04. 2012, 18:51:38 | návštěv: 896 | reakcí: 0

Švýcarská kapela Zatokrev má v České republice znamenité zázemí nejen díky místním kořenům frontmana Frederyka Rottera. A není divu, že je o její koncerty stálý zájem. Když totiž hráli třeba v Brně naposled, bylo možná půl druhé v noci, ale zážitek to byl stejně tak osvěžující jako uzemňující.

Pět let po vydání zničujícího alba „Bury the Ashes" mají Zatokrev nejen novou sestavu, ale i album „The Bat, The Wheel And A Long Road to Nowhere", které už našlo svého vydavatele - Candlelight Records. Jméno vydavatele kapela tajila, a kdyby se nakonec vytasila se jménem jako Neurot nebo Southern Lord, nemohli bychom říct ani slovo. Spojení s Candlelight dává nemenší smysl - u labelu jsou usídleni mimo jiné Blut Aus Nord, Ihsahn, Anaal Nathrakh, Crowbar nebo Nachtmystium.

Syntéza syrového zpěvu, místy opojných, ale většinou uzemňujících riffů, doomové mizérie i dronové meditace dělá ze Zatokrev kapelu s opravdovou vizí, která kašle na kompromisy. Desetiminutové skladby a stopáž desky, která se jen tak tak napěchuje na CD, nechť jsou prvotním důkazem. Zatokrev hrají naprosto zničující koncerty, které ale zároveň obohacují.

Pokud píšeme, že u nás Zatokrev mají dobré zázemí, je to i díky kapele FDK, která s nimi bude hrát na ostatních českých zastávkách. V Brně však místo nich vystoupí Rouilleux a Nod Nod.

Projekt Rouilleux sdružený okolo labelu Klangundkrach (No Pavarotti, Zabloudila a další) vydal loni původně počtem sedmnácti kusů omezené album „Zugzwang", které jako by potvrzovalo, že čím méně desek český hudebník pustí do „distrobuce", tím zajímavější jsou. Písničky s ostřím, které jim prořezává cestu ze tmy, aby nastolily temnotu tam, kde zatím svítí slunce.

Nod Nod v Brně hráli naposled na Keftes Party Festu, bylo taky hodně pozdě, ale na takové koncerty se nezapomíná. Lezou vám na nervy tvrdě kytarové kapely s bezkrevnými éterickými zpěvačkami? Nám taky. I proto jsme pozvali Nod Nod - kapelu, která pochopila, že „být jiný" tím, že šoupne za mikrofon ženskou, je ptákovina, respektive něco takového nikdy neřešila. Autenticita výrazu, záliba v melancholii i hluku, který na ně naposled v Brně poslal policajty. Do třetice záruka silného koncertu.

Koncert se uskuteční v sobotu 21. dubna 2012 v brněnském klubu Boro, který se otevře v 19:30.

Za akcí stojí Naše koncerty - přidružená aktivita hudebního webu The Aardvark. Filozofií Našich koncertů je nehrát na „headlinery a předkapely" a zvát jen takové kapely, na které bychom sami šli.

Podpořte akci na sociálních sítích, ale hlavně účastí na samotném koncertě.

Facebook | https://www.facebook.com/#!/events/366516973387906/
Last.fm | http://www.last.fm/event/3236446+Zatokrev+at+Klub+Boro+on+21+April+2012

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek