Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Po roce se do Čech vrací DEAD WESTERN (US). V Olomouci i s finskými VUK

Po roce se do Čech vrací DEAD WESTERN (US). V Olomouci i s finskými VUK

netisková zpráva

autor: Zdeněk Frýba | 21. 05. 2012, 08:55:54 | návštěv: 733 | reakcí: 0

Po roce se do Čech vrací DEAD WESTERN. Troy Mighty, kterej se dožaduje života a zpívá o něm tím nejhlubším hlasem, co si můžete představit, avšak nechme promluvit nejpovolanějšího a sice Pedra: „Není to nějak extra divný a nemožný připodobnit k čemukoli, co jste kdy slyšeli. Vlastně by to mohl být i normální folk, kdyby tam nebylo pár zvuků, které tak skvěle navozují náladu starého pustého domu někde v horách, a Troyův podivný hlas. Je to jeden z těch, který zaznívá z té temnější strany světa. Možná se to nezdá při „Not Really Here at All", ale při „The Mockery" se už husí kůže dostaví zcela spolehlivě. K tomu všemu se přidává i zvláštní nálada, která je ve vzduchu kdekoli, kde se objeví svatej blázen Higgsova naturelu, kterej už dávno přestal řešit „tenhle svět" Dál už to všichni znáte: procházky zimní krajinou, promoklým lesem, nebo uspěchaný dny ve městě, kdy jste nezažili nic, co by stálo za zmínku, krom poslechu svý oblíbený desky. K tomu pár hesel z Troyových textů, které představují spíš fond základních lidskejch otázek, ale zároveň přesně víte, že si svět, tak jak ho vidí Troy, nespletete s žádným jiným."

Druhá do party je skandinávská divožena VUK doprovázená americkejma muzikantama. Společně vytvářejí jakejsi mix chambre-popu a finskýho filklóru. No někde jsem snad slyšel i o „freak-folku" no ale tyhle škatulky už mě spíš děsej, takže je to prostě takovej mix dvou kláves zvláštní jednoduchý (ne nudný!!) rytmiky a nad tím vším, resp. skrz to všechno prochází ten křehkej ale zároveň silnej a podmanivej hlas, že se Vám zamotá hlava. Je vtipný sledovat finskou scénu s jejíma černooděncema a masou poprockovejch fešáků snažících se protazit za hranice. VUK se o nic nesnaží samotná její hudba je bez hranic.

Tipuju, že to bude jedinečnej večer. Pod odkvétajícíma švestkama a jabloněma. Rád Vás tam uvidím a to nejen z důvodů, že to je poslední možnost navštívit koncert v mým droždínským obýváku

Související články

Dead Western - Suckle At The Supple Teats Of Time

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek