Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Princess Chelsea (NZ) a prvky klasické hudby, orchestrálního popu a elektroniky

Princess Chelsea (NZ) a prvky klasické hudby, orchestrálního popu a elektroniky

tisková zpráva

autor: LevelB | 11. 06. 2012, 20:22:03 | návštěv: 659 | reakcí: 1

PRINCESS CHELSEA (NZ) - NEVŠEDNÍ ZÁŽITEK OD PROTINOŽCŮ

Brno (23. květen) - Ve čtvrtek 14. června vystoupí na Flédě novozélandská zpěvačka, klavíristka a skladatelka Princess Chelsea s kapelou.

Za uměleckým jménem Princess Chelsea najdeme talentovanou novozélandskou zpěvačku, pianistku a skladatelku Chelsea Nikkel. Výstřední zpěvačka svéhlavě míchá prvky klasické hudby, orchestrálního popu a elektroniky a momentálně patří mezi nejzajímavější objevy tamější scény. 

Chelsea Nikkel se narodila v Aucklandu. Už od útlého dětství studovala klasickou hru na klavír a postupně koketovala i s dalšími hudebními nástroji (bicí, kytara, klarinet a xylofon). Brzy pocítila chuť sama komponovat a na střední škole napsala svou první skladbu Monkey Eats Bananas. Autorské schopnosti rozvíjela v The Brunettes, indie-popové kapele upsané známému labelu Sub Pop. 

Odtud už vedla cesta k jejímu sólovému projektu. Tři roky nahrávání a zvukových aranží za producentského dohledu Jonathana Bree (The Brunetts) zúročila na debutovém albu Lil´Golden Book, které vyšlo v loňském roce jako první sólový ženský počin labelu Lil´Cheefs Record. 

Nikkel na něm nezapře svou lásku k melodiím ze starých Disneyho pohádek a filmů Wese Andersona, ale ani inspiraci Kraftwerk, Enyou nebo Dr. Dre. Každou písničkou nám roztomile vypráví příběhy ze svého života a dospívání.

Ve skladbě Cigarette Duet vede skutečnou rozpravu se svým přítelem. Sama k tomu dodává: „Dříve jsem kouřila a můj partner to nesnášel. Tahle písnička ale kouření ani neobhajuje, ani není proti. Prostě o tom spolu jen diskutujeme". Videoklip k této skladbě se stal hitem, který na internetu během několika měsíců zhlédlo více než 2 milióny lidí. 

Chelsea doprovází na koncertech celá kapela (kytara, basa, bicí, triangl, 4 klávesy, xilofon a metalofon) a výsledkem je magický mix chytlavých melodií, které srší nápady a vtipem. Vystoupení Princess Chelsea slibuje příjemný zážitek letošního jara.

Více informací na:
http://www.myspace.com/wonderfulprincesschelsea
http://fleda.cz/

# # #

Souhrn:

Princess Chelsea
Místo: klub Fléda, Štefánikova 24, Brno
Datum: 14. 6. 2012
Start: 20:00 hod.
Vstupné: 250 Kč (předprodej) / 300 Kč (na místě)

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 1
cestin
11. 06. 2012, 21:51:34
ten xilofon, uff... neznas vyjmenovana slova po X?

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek