Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Po tříletém čekání přijíždí do ČB kalifornští TERA MELOS

Po tříletém čekání přijíždí do ČB kalifornští TERA MELOS

tisková zpráva

autor: NAAB | 12. 06. 2012, 23:18:54 | návštěv: 691 | reakcí: 0

16. června TERA MELOS ve Velbloudu doprovodí rozmanitý výběr tří dalších kapel z celé ČR. Z Prahy dorazí čerstvý extatický surf rock WILD TIDES, nový a překvapivě silný post-rock z Kroměříže SUPEREGO KID a oblíbenci domácího „naab" publika; math-punkový DEPAKINE CHRONO.

INFORMACE: 16.06.2011 sobota / klub Velbloud / start: 20:00 / vstup: 250,- / kapacita klubu: 150 diváků
Rezervace: na mailu naab@naab.cz, předmět mailu: „rezervace tera melos"
Facebook událost: https://www.facebook.com/events/330846720319791/


line-up:

SUPEREGO KID (CZ / Kroměříž  / post rock experimental)
DEPAKINE CHRONO (CZ / České Budějovice / label NAAB / math punk)
WILD TIDES (CZ / Praha / surf rock'n'roll)
TERA MELOS (USA / Sacramento / label Sargent house / math-rock)

TERA MELOS (USA, Sacramento, CA)

Co se stalo s Tera Melos ... začali hrát pop? No, ne ... ale ano. Podobně jako dlouhé, složité a komplexní stavby písní kalifornského tria, není ani odpověd na tuto otázku tak jednoduchá. Tera Melos a jejich punk-jazzové písně byly tradičně plné divokých změn tempa a akordů, že to kytarista, klávesista a zpěvák Nick Reinhart komentoval slovy "tohle mohl pochopit jenom čaroděj." První skutečně dlouhohrající deska kapely, Patagonian Rats, je plná melodických háčků a změn, které mohou vypadat, že odporují experimentálnímu zaměření kapely.  Patagonské krysy jsou typ alba, které drží s vámi.

Občas hrát "pop" opravdu znamená hrát odvážnou hudbu. Stejně jako Beach Boys v pozdních 60. letech, The Clash v 70. letech, Devo v 80. letech a Flaming Lips v 90. letech - největší umělci se odvážili dělat hudbu, která je líbivá a zároveň průkopnická. Patagonian Rats evokují obraz bizarní a fantastické alternativní reality. Vzpomeňte si když jste poprvé slyšeli "Good Vibrations" od Beach Boys; vibrace acappella harmonií, tremolo basy a cvrlikajicí theremin. Klíčové není porozumět, ale nechat hudbu přeměnit každodenní realitu do něčeho nového. A to je podstata poslední desky Tera Melos.

Tera Melos vznikly v roce 2004 jako kvartet, vydaly své debutové eponymní album v roce 2005, později bylo znovu vydáno u Sargent House v roce 2008. Kapela se stala trojicí na konci roku 2006 a vydala EP Drugs to the Dear Youth již v následujícím roce. Split disk s kapelou By the End of Tonight (2007) a další EP převzatých písní, Idioms, Vol. 1 (2009) vyšli u Temporary Residence. Mezitím, Reinhart spolupracoval s legendárním bubeníkem Zachem Hillem v kapele Bygones, album By v roce 2009 a Spiritual Bankruptcy EP v roce 2010 vyšli obě u Sargent House. Clardy zase prostoje trávil jako tour-bubeník s kytarovou bohyní math-rocku Marnie Stern.

http://www.teramelos.com

http://teramelos.bandcamp.com

DEPAKINE CHRONO (České Budějovice a Proxima Centauri)
V budějcích známá firma. Možná proto, že odsud pochazejí, že? Duo, co se toho nebojí a řežou do svých kytar a bicích, co to de. Je to nahlas, je to zlámaný a je to dobrý! Za půlhoďky to do nás naperou a bude vymalováno!
http://bandzone.cz/depakinechrono

SUPEREGO KID (Kroměříž)
Tak tihle klucí z kapelky už tu jednou hráli. Víme ne? Dvě kytary, basa, bicí a žádný kecy. Specialisti ze studia Kroměříž nám přijedou v posledních letech hojně užívaný termín zpětný průlom objasnit jejich vesmírným post-rockem!
http://bandzone.cz/superegokid

WILD TIDES (Praha)
Divoké přílivy...to teda! Kuba Kaifosz, neboli Karel Kunrt, se svojí pražskou bandou přisurfuje na vlnách extatickýho blues, budeme brečet a budeme se smát, rozhodně né nudit, to nehrozí. Špinavej rock a srdíčko. To chceš!

http://bandzone.cz/wildtides

Další akce Noise Assault Agency Budweiss:

6. a 7. 7. 2012 NOISE PARTY vol. IV - letní scéna Vidov u Českých Budějovic. První open-air Noise Party v dějinách NAAB.

Prozatím potvrzené kapely:
XADDAX (USA), BATALJ (DE/SWE), DON VITO (DE), Zentralheizung of Death Des Todes (DE), Psychadelický Flákač na Odstřel, Made By The Fire, RUiNU, Esazlesa, Five Seconds To Leave, K-LXM, Bugmen ...

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek