Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

AVA uvádí: LOUP (fra), 00001101 (cz), The Uncanny Valley (cz) v Brně

AVA uvádí: LOUP (fra), 00001101 (cz), The Uncanny Valley (cz) v Brně

tisková zpráva

autor: AVA | 15. 06. 2012, 07:45:40 | návštěv: 585 | reakcí: 0

AVA uvádí: LOUP (fra), 00001101 (cz), The Uncanny Valley (cz) v Brně


LOUP (fra)
(free jazz-noise / acoustics vs. electronics)
http://www.loupduo.fr
http://www.auditionrecords.com/ar060.php
www.gafferrecords.com

Tohle duo z francouzského Lyonu představuje protnutí světa jazzu a elektroniky. Bicí a saxofon se provrtávají nulami a jedničkami, syrová akustika se tu prohání elektronickými modulátory. Clement Eduard a Sheik Anorak jsou kamarádi do zvukového lijáku, který je výsledkem improvizace nahrubo komponovaného materiálu. Jejich natlakovaný free jazz se jim při živém hraní mění pod rukama a prolíná se s vlastním roztříštěným odrazem - zvukovými škrábanci, glitchi a poryvy hluku. Free jazzový základ evokující tvorbu The Thing nebo starších Zu se tak postupnou deformací dostává skoro až někam k vrstevnatému z(e)fe(k)tovanému hybridu Supersilent v jejich nejhlučnějším období.

Členové LOUP, Clement Eduard (saxofon a elektronika) a Sheik Anorak (bicí a elektronika) pocházejí z různých scén, ale oba odjakživa hledají cestu, jak se oprostit od schémat jazzu, noisu, nebo kytarové hudby. Clement, který vystudoval jazz na konzervatoři, působí v  dalších skupinách, které stojí za pozornost - IRèNE, Lunatic Toys nebo AM-PM. Sheik se vedle mnoha dalších projektů a kolaborací (Kandinsky, Neige Morte, Immortel, Anorak/Walter/Rechtern trio, Kanine) věnuje svému labelu Gaffer Records. Tohle vydavatelství se zaměřuje na nekonvenční míchání jazzu, elektroniky, noisu či komorní hudby. Kromě norských Staer, které už AVA kolektiv letos v Brně představil, na Gaffer Rec. vydávají Jazkamer, Ahleuchatistas, MoHa!, Don Vito, Talibam!, Mats Gustafsson nebo Weasel Walter.

A právě na Gaffer Records nyní vychází druhá deska LOUP „The Opening". O její release se již dříve postaral internetový free label Audition Records. Nahrávka je k volnému stažení a poslechu dostupná tady: http://www.auditionrecords.com/ar060.php

The Uncanny Valley (cz)
(dj.noizcut & Red Arc = surreal beat / dirty fucked-up ambient)
http://www.djnoizcut.com
http://soundcloud.com/dj-noizcut
http://www.narcorpses.com
https://www.facebook.com/RedArc

The Uncanny Valley je improvizační projekt dvou zvukových průzkumníků působících v Brně. dj.noizcut (zakladatel internetového labelu Ground Floor Records a kolektivu Narcorpses) a Red Arc (reprezentující originální DIY elektro dílnu) se dali dohromady speciálně pro vystoupení s LOUP. Pro jejich společnou tvorbu je charakteristická ambientní zasněnost pokrytá nánosy zvukové špíny. Vintážový lo-fi zvuk tohoto dua je přitom sešněrován abstraktním beatem a gramofonovými vylomeninami. Hudba na pokraji bdění a snění imaginárních světů, kde se kouří z pozounů, a kde zvuk kytary dělá jizvy na těle.

00001101 (cz)
(noise / drone / ambient)
http://bandzone.cz/00001101

Nekytarová hudba hraná na kytary. Tihle brněnští bójs staví své improvizace na kytarovém vazbení, jeho smyčkování, dlouhých tónech a hlukových poryvech. Navzdory svému názvu jsou Nuly a jedničky věrni analogovém přístupu. Tady jde o struny, krabičky a masivní zvukovou stěnu tunelu, na jehož konec jen těžko dohlédneš.

& AVA_djs

BORO, 25/6/2012
Start: 20:00
Entry: 100
@Facebook: https://www.facebook.com/events/415255635186306
@last.fm:http://www.last.fm/

https://facebook.com/avantyry
http://ava.chernobyl.eu

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek