Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Kultovní HOT WATER MUSIC (US) v úterý v Lucerně

Kultovní HOT WATER MUSIC (US) v úterý v Lucerně

tisková zpráva

autor: Conspiracy | 15. 06. 2012, 21:21:25 | návštěv: 568 | reakcí: 0

ÚTERNÍ KONCERT V LMB BUDE SOUSTEM PRO (NEJEN) PUNK-ROCKOVÉ LABUŽNÍKY

V úterý 19. června se po dlouhých devíti letech vrátí do ČR kapela, která v průběhu onoho časového intervalu nabyla téměř až kultovního statutu - HOT WATER MUSIC z města Gainesville na Floridě.

Jejich hudba bývá definována velmi různorodě. Vydavatelství Epitaph Records, na němž svého času vyšla dvě alba tohoto unikátního souboru, jí popisuje jako "srdceryvný punk", "hrdlo stahující rock" nebo "objevitelský neo-hardcore". Časppis Flipside popsal Hot Water Music jako "Hüsker Dü 21.století" a další magazín Magnet si je dokonce troufl nazvat "nejlepší punkovou kapelou na planetě Zemi".

Kde hledat příčiny těchto nevšedních označení ? Baskytarista Jason Black o Hot Water Music říká : "Nikdy jsme se nesnažili být cokoliv jiného, než to, co jsme sami přirozeně od sebe. Nikdy nás nenapadlo stylově se jakkoliv definovat, natož někam zařazovat."

Od momentu vzniku skupiny koncem roku 1993 se Hot Water Music pořádně nezastavili po dobu dlouhých dvanácti let. Vydali (kromě spousty singlů, splitů a živých nahrávek) celkem sedm řadových alb na čtyřech různých labelech, objeli několikrát všechny světadíly, koncertovali v nejmenších klubech i na stadionech, to vše bez jediné delší pauzy na nabrání dechu...ta však musela dříve či později logicky přijít. Stalo se tomu začátkem roku 2006, kdy byla činnost kapely oficiálně ukončena.

Přestávka v činnosti HWM byla však poměrně krátká, a jeden z kytaristů a zpěvák Chuck Ragan brzy zjistil, že dokáže skloubit fungování svého vlastního sólového projektu i s existencí kapely. Přesně po dvou letech byli Hot Water Music zpět v plné síle, a svou bohatou koncertní činností opět těšili fanoušky na vícero kontinentech.

Pauza mezi předposledním a posledním, tj. nejnovějším albem kapely byla však přece jen o něco delší - téměř osmiletá. Výsledkem takřka rok trvajícího nahrávacího procesu je zcela čerstvé album "Exister", které vyšlo na labelu Rise Records před několika týdny.

Hot Water Music nebudou ale v úterý v pražském Lucerna Music Baru zdaleka jediným tahákem - kromě nich vystoupí i v posledních několika letech velkou pozornost na sebe poutající post-hardcoreové seskupení z Grand Rapids ve státě Michigan, nazvané LA DISPUTE. Kapela částečně evokuje současnější verzi klasického post-HC a la At The Drive-In či Thursday, obohacenou o elementy moderního podzemního HC, typického např. pro interprety z labelu Deathwish Inc. V Praze lze od La Dispute očekávat skladby ze dvou řadových alb na No Sleep Records, a pravděpodobně i horkou novinku v podobě skladby (či skladeb) ze zcela čerstvého EP "Conversations".

A jakoby toho nebylo už dost, celý večer otevře výborná holandská kapela SWEET EMPIRE, hrající sympatický, melodický punk-rock se silným angažovaným až politickým podtextem, připomínající tvorbu Descendents, Avail, Down By Law nebo Propagandhi.

Pro příznivce méně přímočaré, či chcete-li "intelektuálnější" formy punk-rockové muziky, je návštěva úterního večer v Lucerna baru takřka povinností.

Související články

Hot Water Music - The Fire, The Steel, The Tread / Up to Nothing

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek