Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Lafidki (fr): abstraktní elektronika a kambodžské masky v Boru

Lafidki (fr): abstraktní elektronika a kambodžské masky v Boru

netisková zpráva

autor: ABBA | 27. 10. 2012, 18:48:23 | návštěv: 856 | reakcí: 0

LAFIDKI ►abstraktními elektronika, hluk a vícevrstvé rytmické sekvence. Sólový projekt Saphy Vonga, umělce původem z Kambodži, který žije v Paříži. Živé vystoupení je pro něj vždy experiment. O podobě setu se rozhoduje spontánně v průběhu hraní prostřednictvím energie lidí na koncertě. Kromě sólové tvorby spolupracuje s dalšími hudebníky, např. s Imranem Khanem nebo Dustinem Wongem. Podílí se na mnoha projektech, např. MONOSOURCIL, ABSYNTHAX, LEYLI. Je pořadatelem "GROLDEBOX", experimentálních hlukových koncertů a hlavní postavou pařížského nezávislého labelu Steak au Zoo:

http://www.steakauzoorecords.com/

http://steakauzoo.bandcamp.com/

Saphy Vong v projektu lafidki hraje často v tradiční kambodžské masce, což ve spojení s abstraktní elektronikou navozuje atmosféru experimentální psychedelie nejen hudební ale i vizuální.

http://lafidki.free.fr/

http://www.lafidki.com/

http://soundcloud.com/lafidki

SAJTBAN ►jeden z mnoha mysteriózních projektů kultovního ambientního hudebníka Rafala Marciniaka. Společně s Tomášem Bolkem, ex basákem kapely John Ball vytvářejí podobu akustického ambientu, minimalismu a repetitivní hudby, kterou by si mohl Sigmund Freud tajně pouštět do sluchátek, zatímco na vás bude chápavě kývat směrem k pohovce. Sajtban v duchu maximálního minimalismu nemá žádné stránky ani nahrávky / odkazem je tedy jediný existující záznam (pořízený tajně Warrenem Milkem kamerou ukrytou v plnovousu).

SKY TO SPEAK ►hudba jako soundtrack k neexistujícímu filmu. Duo jehož zvukové krajiny se prolínají s těmi na plátně a vytvářejí nový svět pro vaše dětské duše. Hauntologicky laděné vizuály doplňuje v základu ambientní elektronika - příkladem budiž materiál z loňského debutu Film, který je ekvivalentem výtahové hudby pro chorobné snílky. Novější tvorba je však paradoxně temnější a rytmicky zatěžkanější.

http://skytospeak.bandcamp.com/

http://soundcloud.com/sky-to-speak

Klip k Match Me (Film):

http://youtu.be/lyrHImYfJ30

30.10.2012 do brněnského Bora zvou Astral Bubble Booking Agency + účastníci koncertu dostanou u vstupu signovanou kresbu T. Přidala, která je zároveň 50%ním slevovým kupónem na další akci ABBA v klubu BORO:

pátek 2/11/12 Japanese Gum (IT) + Go Dugong (IT) + fOfY (IT) + Deceased Squirrel On The Phone

start 20:00 entry 100,-

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek