Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Francouzská reakce na Jesus Lizard fíčí do Boro

Francouzská reakce na Jesus Lizard fíčí do Boro

netisková zpráva

autor: Keftes Party | 30. 10. 2012, 16:03:28 | návštěv: 683 | reakcí: 0

MOLLER PLESSET (FR) + CHOOCHOOSHOESHOOT (FR)
LAUDERED SYRUP (SIL)

Středa 31/10/2012
BORO Klub, Křenová 75, Brno

„Francouzská reakce na Jesus Lizard...", „".galská odpověď na kapely typu Don Caballero, Dazzling Killmen nebo The Ex, ale hlavně velkej originál...". Jasně, hlavně velkej originál. Skoro by se zdálo jako by frantíci potřebovali pořad na něco reagovat, necítit se v ničem pozadu za anglosaským světem, takovej malej napoleonskej komplex. Tady ale něco nesedí, z Moller Plesset je cítit urputnost kapely, ve které spolu lidi hrajou už hrozně dlouho. Skoro tak dlouho, že se zapomněli dívat okolo sebe a hledí si jen v

zájemně na pražce. Pozor, tohle je ta největší lichotka! Introvertní mumlání, které se ve zlomku okamžiku obrací vstříc publiku a pak zase zpátky, výpad a ústup, maniodeprese, psychóza, skryté spekulace. Všechno tohle mně hrozně bavilo už před šesti, sedmi lety, kdy jsem slyšel Moller Plesset poprvé, proto u mě mají bonus za nostalgii. Možná se, vzhledem k spřízněnosti kapely se Silver rocket, najdou na koncertě další takoví. Přijďte, můžem zavzpomínat, zmrdi.

S Plessetama jedou ChooChooShoeShoot, kteří jsou taky z Francie a je to prej pro změnu francouzská odpověď na Made out of Babies.

Z místa, ve kterém pohlíží na Brno se zdravou nedůvěrou, s instinktem divokého zvířete, které si nezvyklo přátelit se s ochočenými druhy. Mýtus Jablunkova, ve kterém povýšili schopnost nedostat přes hubu bez glejtu městské stráže nebo výučního listu na seriózní umění. Sebedůvěra se skrývá za postoj cizince, který předstírá, že nerozumí jazyku místního kmene. Přitom všichni víme, že jsou naši. Jazyk, kterým mluvíme, je vpletený mezi struny a pod údery paliček. Jo, tomuhle více než rozumím, tak na co silná slova? Nejférovější chlapi pod sluncem a z hor nám přijedou ukázat, jak se dá přežít v divočině. Zápisníky s sebou, kdyby ste se jednou octli tam, kde netočí kofolu a neznat Black Sabbath znamená sebevraždu, budou se vám poznámky z koncertu Laundred Syrup hodit.

jinak Moller Plesset prej nás chtějí přechlastat, tak doufáme, že se tohohle prestižního mezinárodního utkání zúčastníte a ukážete jim, kterej národ tyvole je tzv. nejvypitější na světě!

Moller Plesset: http://mollerplesset.bandcamp.com/
ChooChooShoeShoot: http://choochooshoeshoot.bandcamp.com/
Laundred Syrup: http://www.jablunkov.cz/

Keftes Party: www.keftesparty.cz

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek